Błędne przypisanie TZ3000_6uzkisv2 - co robić?

Dobry wieczór,

Mam HA zainstalowane na Proxmox i pomału odchodzę od zmysłów jak spowodować, żeby HA prawidłowo “widział” czujnik temperatury i wilgotności.

Po parowaniu mam informację, że rozpoznał to jako model TS0201 (model producenta: TZ3000_6uzkisv2).
Wszystko fajnie, ale… ten czujnik nie ma wyświetlacza jak model TS0201 i podejrzewam, że przez to nie raportuje temperatury, wilgotności ani poziomu baterii.

W jaki sposób to dodać, żeby HA poprawnie odczytywał jego wskazania? Próbowałem zrobić to jako unsupported device ale pomimo zrobienia zgodnie z instrukcją, nadal rozpoznanie to jako model z wyświetlaczem (ignoruje utworzony plik do external_converters).

Na papierowej instrukcji jest tylko opisane jak to podłączyć do Tuya lub Smart Life.
Model z instrukcji: WSD100ZB (nie wiem czy mogę wkleić link do Ali, ale jak się wpisze ten model to można go znaleźć)

a pokazuje go tak:
Zrzut ekranu 2022-01-27 231200

Zrzut ekranu 2022-01-27 231314

Będę zobowiązany za pomoc.

To nie HA (bardzo często wina jest zwalana na HA co jest niesłusznym “oskarżeniem” :wink: ) a Zigbee2MQTT nie wykrywa poprawnie czujnika bo nie jest jeszcze wspierany.
Rozwiązanie Twojego problemu wymaga większego zaangażowania się i poświecenia czasu ale jest do rozwiązania, możesz również zgłosić problem do twórcy Z2M (Issues · Koenkk/zigbee2mqtt · GitHub), który napewno pomoże w dodaniu obsługi tego czujnika do Z2M.

Zapytam tak: czym się kierowałeś kupując dokładnie ten model czujnika? Czego nie ma ten czujnik w odniesieniu do Xiaomi WSDCGQ01LM control via MQTT | Zigbee2MQTT, który bez problemu jest wykrywany w Zigbee2MQTT? Mam taki czujnik i działa bardzo dobrze.

Kupując sprawdzone produkty (może czasami trochę droższe) unikasz problemów i nie tracisz czasu na ich rozwiązywanie, używasz ich i jesteś zadowolonym i szczęśliwym użytkownikiem HA, nie o to przecież chodzi w tej zabawie? :slight_smile:.

1 polubienie

dzięki - zgłoszę się do Twórcy :slight_smile:
a czym się kierowałem? Polskim Ładem (cena, cena i jeszcze raz cena). Za sztukę wyszło jakieś 25 PLN (promocja na Ali)