BlitzWolf Zigbee TS0121 i podobne - pytanie

Jak można zresetować : “Sum of consumed energy”
Zresetowanie zużycia energii .
Szukałem i nie znalazłem : :frowning_face:

Jedyny znany mi sposób to reset z poziomu aplikacji Smart Life. Niestety wymaga aby urządzenie istniało w chmurze Tuya.

https://www.hardreset.info/devices/smart-life/smart-life-smart-plug/hardreset-second-method/

A jakby utworzyć nowy sensor który po odjęciu teraźniejszych wskazań yyyy
Podawał nowe pomniejszone o yyyy :thinking:

  - platform: template
    sensors:
      nowy_stan:
        friendly_name: Nowy Stan
        unit_of_measurement: 'W'
        value_template: "{{ (states('sensor.xxxxxx') | float(0) - yyyy) | round(1) }}"

Mam CC2652P .
Jakieś pomysły ?

Bez bramki Tuya to ja tego nie widzę - metoda być może kiedyś powstanie, ale to jest najwyraźniej nieudokumentowana funkcja (tj. taka, której nie przewiduje pseudo-standard Zigbee jako taki, a jest wykorzystywana przez Tuya - być może to ich własne rozwiązanie? jakkolwiek zhakowanie powinno się kiedyś udać, to raczej nie przewiduję by to zrobił przeciętny użytkownik)
https://www.zigbee2mqtt.io/devices/TS0121_plug.html

Podepnę się pod wątek może ktoś będzie wiedział czy idzie zmodyfikować soft aby odświeżanie pobory prądu było co sekundę? ewentualnie czy istnieją inne gniazdka które potrafią raportować pobór w takiej częstotliwości?

Zadny znany mi soft nie pozwala na takie coś ponieważ to “głupie” i zasobożerne dlatego aby urządzenie działało stabilnie, nikt nie projektuje systemów IoT aby tak często wysyłały informacje. Zasadnicze pytanie: po co Ci odczyt poboru prądu co 1s?

1 polubienie

A propos zerowania poboru sumarycznego to w sumie jest sposób z poziomu z2m :slight_smile:

Czekasz aż ktoś zada pytanie: a w jaki sposób? :wink:.

Zastanawiałem się czy kogoś to jeszcze zainteresuje :slight_smile:
Ok generalnie dla TS011F_plug_1 od jakiegoś czasu jest już sposób:

w konsoli developerskiej wpisujemy:

Punkt końcowy: 1
Klaster: 0x00
Polecenie: 0
Wiadomość - nic nie zmieniamy czyli zostawiamy to co jest dafaultowo - {}
Klikamy uruchom i suma energii się zeruje.

Jakiś tydzień temu stwierdziłem, że najwyżej poświęcę sztukę TS0121 od Blitzwofla i zrobiłem dokładnie to samo. Gniazdko po tej czynności się rozłączyło z siecią zigbee. Więc usunąłem je z HA, odpaliłem tryb parowania i ponownie je sparowałem. Wstępnie wszystko działało ok oprócz tego że przestało raportować w ogóle sumaryczna sumę zużytej energii. Ale tu pomógł restart Z2M i… faktycznie zaczął zliczać od zera. Po tygodniu działania na razie nie widzę żadnych nieprawidłowości, losowych wyłączeń itp. Oczywiście ostrzegam że jak ktoś chce to zrobić to robi to na własną odpowiedzialność.

2 polubienia