Blog - rozpoznawanie twarzy

Uruchomienie mechanizmu rozpoznawania twarzy i wykorzystaniu go w HomeAssistant

Witaj.
Co┼Ť mo┼╝e ju┼╝ gdzie┼Ť jest na temat rozpoznawania twarzy?

Niestety u mnie b─Ödzie dopiero w lutym

1 Like

Artur, czy ogarnia┼ée┼Ť ju┼╝ ten temat ?

@marcinw cały czas w przygotowaniu

Jestem za, tymbardziej że też już nabyłem Coral TPU, ale jest z nim problem pod Proxmox i HAOS

Do mnie jeszcze nie dotarł ale też czekam z niecierpliwoscia

Jest szansa, że już tuż, tuż - widziałem - Rozpoznawanie twarzy - YouTube

Witam mam pytanie. HA mam na t620 na proxmaxie, doinstalowałem DoubteTake i Frigate.
DeepStack zainstalowa┼éem na drugim t620 gdzie r├│wniez mam proxmoxa na kt├│rym utworzy┼éem VM z debianem. W DoubteTake skonfigurowa┼éem wszystko tak jak w poradniku. Adres IP DeepStack wpisa┼éem taki jaki zosta┼é mu przydzielony. Wszystko si─Ö ┼é─ůczy (jest na zielono) opr├│cz Deep stack. Mam komunikat b┼é─ůd sieci . Pr├│buje si─Ö ┼é─ůczy─ç ale efekt ko┼äcowy jest taki ┼╝e ┼Ťwieci na czerwono. Co mo┼╝e by─ç przyczyn─ů?

u┼╝ywasz dobrych port├│w?

Tak wszystko jest jak w 2 cz─Ö┼Ťci twego filmu. Port 80 na DeepStack. Po wpisaniu ip DeepStack na dowolnym kompie w sieci lokalnej wy┼Ťwietla taki ekran. Wi─Öc chyba powinno by─ç ok

To musi działać :smiley:
nie da┼ée┼Ť jakiego┼Ť https zamiast http albo odwrotnie?
Tam nie ma co nie działać.

no w┼éa┼Ťnie ┼╝e nie. Mieli mieli i w ko┼äcu ┼Ťwieci na czerwono i b┼é─ůd sieci.

musia┼ébym posprawdza─ç kilka rzeczy. Gdzie┼Ť musi by─ç jaka┼Ť przyczyna. Zobacz czy z serwera HA bez problemu si─Ö dobijasz. Mo┼╝e pomi─Ödzy HA a DS masz co┼Ť nie tak i z komputera po┼é─ůczenie jest ale z serwera ju┼╝ nie. Z terminala HA mo┼╝esz zobaczy─ç czy masz po┼é─ůczenie.

Nie bardzo wiem jak─ů komend─ů mam sprawdzi─ç

Zobacz chociaż zwykły
ping adres_ip_deepstack

Pr├│bowa┼éem pingowa─ç z konsoli proxmox na kt├│rym jest VM z HAsistantem na adres ip DeepStack. DeepStack jest na innym kompie r├│wnie┼╝ na Proxmox. Pingi normalnie id─ů Pingowa┼éem r├│wne┼╝ z SSH Home assistanta. R├│wnie┼╝ jest ok.

ci─Ö┼╝ko mi powiedzie─ç musia┼ébym przy tym pod┼éuba─ç. Generalnie tam nie ma ┼╝adnej filozofii wi─Öc to musi by─ç jaki┼Ť prosty b┼é─ůd.

Nie wiem co jest nie tak. zainstaluje DeepStack ten kt├│ry nie rozpoznaje twarzy po┼é─ůczenie jest . Je┼╝eli zainstaluj─Ö X3 lub X5 Beta brak po┼é─ůczenia. R─Öce opadaj─ů. Ju┼╝ tyle czasu z tym walcz─Ö i nic