Blog - rozpoznawanie twarzy

Uruchomienie mechanizmu rozpoznawania twarzy i wykorzystaniu go w HomeAssistant

Witaj.
Coś może już gdzieś jest na temat rozpoznawania twarzy?

Niestety u mnie będzie dopiero w lutym

1 polubienie

Artur, czy ogarniałeś już ten temat ?

@marcinw cały czas w przygotowaniu

Jestem za, tymbardziej że też już nabyłem Coral TPU, ale jest z nim problem pod Proxmox i HAOS

Do mnie jeszcze nie dotarł ale też czekam z niecierpliwoscia

Jest szansa, że już tuż, tuż - widziałem - Rozpoznawanie twarzy - YouTube

Witam mam pytanie. HA mam na t620 na proxmaxie, doinstalowałem DoubteTake i Frigate.
DeepStack zainstalowałem na drugim t620 gdzie równiez mam proxmoxa na którym utworzyłem VM z debianem. W DoubteTake skonfigurowałem wszystko tak jak w poradniku. Adres IP DeepStack wpisałem taki jaki został mu przydzielony. Wszystko się łączy (jest na zielono) oprócz Deep stack. Mam komunikat błąd sieci . Próbuje się łączyć ale efekt końcowy jest taki że świeci na czerwono. Co może być przyczyną?

używasz dobrych portów?

Tak wszystko jest jak w 2 części twego filmu. Port 80 na DeepStack. Po wpisaniu ip DeepStack na dowolnym kompie w sieci lokalnej wyświetla taki ekran. Więc chyba powinno być ok

To musi działać :smiley:
nie dałeś jakiegoś https zamiast http albo odwrotnie?
Tam nie ma co nie działać.

no właśnie że nie. Mieli mieli i w końcu świeci na czerwono i błąd sieci.

musiałbym posprawdzać kilka rzeczy. Gdzieś musi być jakaś przyczyna. Zobacz czy z serwera HA bez problemu się dobijasz. Może pomiędzy HA a DS masz coś nie tak i z komputera połączenie jest ale z serwera już nie. Z terminala HA możesz zobaczyć czy masz połączenie.

Nie bardzo wiem jaką komendą mam sprawdzić

Zobacz chociaż zwykły
ping adres_ip_deepstack

Próbowałem pingować z konsoli proxmox na którym jest VM z HAsistantem na adres ip DeepStack. DeepStack jest na innym kompie również na Proxmox. Pingi normalnie idą Pingowałem równeż z SSH Home assistanta. Również jest ok.

ciężko mi powiedzieć musiałbym przy tym podłubać. Generalnie tam nie ma żadnej filozofii więc to musi być jakiś prosty błąd.

Nie wiem co jest nie tak. zainstaluje DeepStack ten który nie rozpoznaje twarzy połączenie jest . Jeżeli zainstaluję X3 lub X5 Beta brak połączenia. Ręce opadają. Już tyle czasu z tym walczę i nic