Bluetooth w HA, dongle BT, obsługa BLE, bramka ESP32

Chętnie przeczytam komu działa przez 3 stropy (chyba “papierowe”, bo tak duży zasięg jest mało prawdopodobny, może ktoś gdzieś pisał o tym, że ma kilka takich “bramek” na różnych piętrach?).

Ściana ścianie nie równa, u mnie w budownictwie z lat 90’ podobny moduł (TTGO z wbudowaną anteną PCB) sięga maksymalnie przez 3 ściany, ale wykorzystuję go jako pośrednik dla urządzeń tylko z tego pomieszczenia gdzie jest zainstalowany.

Właściwie to nie wiem co wgrałeś w moduł, bo z Twojego opisu nie za wiele wynika (a właściwie nic, bo powyżej były wspomniane przynajmniej ze 3 różne sposoby wykorzystania w różnych projektach i żaden nie kojarzy mi się z jakimś konfiguratorem).

Obecnie jest znacznie młodszy projekt ESPHome Bluetooth Proxies, wspomniany tam

Swoją drogą w tamtym wątku @angler podał linka do oferty na Allegro, gdzie jest dostępna bramka DIY oparta właśnie na ESPHome Bluetooth Proxies i konstrukcji GL iNet GL-S10-PoE, która teoretycznie powinna mieć zasięgowo znacznie lepsze parametry od gołej płytki prototypowej bez zewnętrznej anteny (a już szczególnie, że posiada moduł kablowego Ethernetu, który umożliwia wyłącznie wbudowanego WiFi, a jak wiadomo od dawna współdzielenie anteny WiFi z BT przekłada się na gorszą wydajność tego ostatniego - interferencje między nimi są nie do uniknięcia).

UWAGA GL-S10-PoE występuje w różnych odmianach w handlu i jak to bywa z chińszczyzną oczywiście ukrywają się pod tym samym modelem, więc można trafić na wykonanie w wersji nie w pełni kompatybilnej z ESPHome (z innym modułem Ethernet i wtedy nici z tego rozwiązania z PoE).

PS Akurat tak się składa, że zamówiłem go wczoraj, więc liczę na dostawę w tym tygodniu, ale nie wiem czy będę miał czas na jakieś testy.