Bluetooth - Wykrywanie telefonu

Hej, kupiłem moduł usb Bluetooth, specjalnie z listy wspieranych modeli.
Jest widoczny w HA i odczytuje mi np.: termostaty ale…jak zrobić aby widział telefon?

W telefonie włączam bluetooth i chciałbym aby ten moduł sprawdzał czy widzi ten telefon, jeśli tak to wtedy się wykona jakaś akcja.
Wpisałem w config dwie funkcje ale to też nic nie daje, próbowałem różnych możliwości i kicha.
Jak to ugryźć?
Druga sprawa czy da się “widzieć” smarttaga samsunga? (nie chce konfigurować smartthings)

device_tracker:
  - platform: bluetooth_tracker  
    track_new_devices: false
    interval_seconds: 10
  
  - platform: bluetooth_le_tracker
    track_new_devices: false
    interval_seconds: 10
    consider_home: 20
    track_battery: true
    track_battery_interval: 1

Musisz zapewnić w telefonie działania w tle aplikacji uruchamiającej beacon BLE (co w Samsungach bywa trudne, bo ich modyfikacja androida uwielbia zabijać aplikacje w tle)

Poszukaj po starych tematach, bo gdzieś było…

Z tego co wiem, to nie, ale może się to zmieniło… (nie mam smart-tagów, więc nie wiem z autopsji) poszukaj projektów j/w i sprawdź czy jest zmiana.


PS dawno się tym nie interesowałem, a tymczasem jest taki ciekawy projekt, ALE wymaga nieco dodatkowego sprzętu (kilku samoróbek ebp )

i w dodatku… kasę na dongla wyrzuciłeś w błoto, bo EBP pod tym względem daje większe możliwości

1 polubienie

Dzięki za ten projekt, przyda się. Bt i tak był mi potrzebny jeszcze do czegoś innego więc te parę groszy mnie nie zbawi.