Brak dostępu do HA przez przeglądarkę

Witam, po awarii zasilania, utraciłem dostęp lokalny do HA. Do proxmoxa przez przeglądarkę wchodzę, konsole HA mogę uruchomić i na tym moja wiedza się kończy. Proszę o pomoc, dostarczę wszystkie niezbędne dane. Dla naprowadzenia wkleje kilka zrzutów ekranu, może się przydadzą w diagnozie.

Dodam, że do tej pory ip homeassistanta było 192.168.188.55



Screenshoty wrzucaj jako załączniki do posta.
Linki do gdrive skasowałem, bo są nieprawidłowe (a ponadto grafika ma być w załącznikach, a nie “w krzakach”).


Na pierwszym obrazku widać, że VM nie dostała adresu IP

było z przydziału DHCP czy ustawiałeś je ręcznie?

Jeśli z DHCP zacznij od próby zrestartowania VM z poziomu CLI HA
czyli
host reboot

Nic ręcznie nie ustawiałem, po zainstalowaniu wszystko działało przez kilka dni, aż do dzisiejszej awarii zasilania, po której już nie mam dostępu do HA z przeglądarki czy telefonu. W konfiguracji routera zaznaczyłem tylko “Przypisuj temu urządzeniu sieciowemu zawsze ten sam adres IPv4”

Wpisałem host reboot i pojawia się problem:

To poczekaj, bo w trybie awaryjnym uruchamia się powoli, ale skoro powoli to problem nadal występuje.

Na końcu pojawiło się okno:


ale HA się nie uruchomił

Poddałem się i przywróciłem HA z kopii zapasowej, temat zamknięty, dziękuję za pomoc

Na tym obrazku dalej HAOS nie ma adresu IP…
ale skoro przywróciłeś obraz VM to teraz pokaż CLI HA.
Również z ustawieniami sieci.

Który z moich screenów to CLI HA? Jak wrócę do domu zrobie screena

Pierwszy i drugi z 1 posta (w sumie jeśli zrobisz tak jak drugi, to są tam wszystkie istotne informacje).

Dołączam screena, jest ok?

Tak, ale nic z tego nie wyniknęło, gdy miałeś problemy konfiguracja była identyczna, ale tym razem po prostu dostałeś przydział z DHCP.