Brak encji light dla żarówki led

Mam kilka żarówek zigbee, które bez problemu udało się dodać do HA przez Zigbee2MQTT, z tego poziomu mogę tez dowolnie sterować ich właściwościami typu jasność, kolor, itp. Problem w tym, że w samym HA nie mam encji light od poszczególnych żarówek.

Czy to problem z samymi urządzeniami, czy o czymś zapomniałem przy konfiguracji?



Nie wiem czemu encji szukasz “gdzieś w krzakach” skoro powinny być w integracji MQTT.

Jeśli tam ich nie ma, to stawiam na błędną konfigurację MQTT (ale to tak trochę ze szklanej kuli, bo dziwne jest, że masz poboczne encje tego samego urządzenia, a brakuje głównej).

Zawsze możesz usunąć i dodać ponownie (ale przed takim działaniem warto zrestartować system operacyjny maszyny, na której pracuje HA, tak by wszystkie Dodatki wystartowały od nowa).

Jeśli liczysz na diagnostykę po samych screenshotach to słabo to widzę.

https://forum.arturhome.pl/t/jak-prawidlowo-zamieszczac-yaml-inny-kod-lub-logi-w-postach-na-forum/11455/

https://forum.arturhome.pl/t/jak-podzielic-sie-informacjami-o-swojej-instalacji-home-assistant-na-forum-lub-githubie/11366/

Mam w MQTT kilka innych urządzeń typu czujniki, przełączniki, gniazda i wszystko działa poprawnie, mam w HA odpowiednie encje, poza tymi żarówkami. Próbowałem oczywiście usuwać, restartować, dodawać na nowo, ale bez efektu.

Ustaw jakąś przyjazną nazwę, będziesz miał łatwiej szukać,

to bardzo dziwne, że głównej encji brakuje a są podrzędne, być może definicja urządzenia jest wadliwa (to w końcu Tuya więc jakoś to nie dziwi).

Po usunięciu oczywiście wykonałeś proponowany restart?
A po uruchomieniu systemu się upewniłeś, że wystartował broker MQTT.

Jakość sygnału masz bardzo niską, możesz spróbować parowania blisko koordynatora lub za pośrednictwem jakiegoś pobliskiego routera, bo to może być skutek nieudanego wywiadu.
Ta żarówka jest w jakiejś metalowej oprawie (kloszu)?

Masz jakieś logi z usuwania i dodawania?

Masz choćby jedną żarówkę jakiegoś uznanego producenta?

Pokaż mapę sieci.

Pokaż zrzut ekranu z MQTT z widokiem encji konkretnej żarówki. Nie masz encji light bo pewnie masz encję switch, w przypadku żarówek Tuya łączonych z HA poprzez Z2M to wręcz standard. Często też taka encja jest domyślnie wyłączona.

Po aktualizacji cora encje się pojawiły. Problem rozwiązany