Brak integracji Tuya z HA

Witam forumowiczów postanowiłem przeskoczyć na bardziej zaawansowany sposób automatyzacji domu z zabawkowego z telefonu i aplikacji Tuya na proxmox i virtualnego HA o dziwo udało mi się to ogarnąć jestem lajkonikiem w tym temacie udało mi się dotrzeć do momentu w którym widzę swoje urządzenia w Tuya lot natomiast nie mogę przeskoczyć tej integracji z HO już próbuje drugi dzień i nic kod błędu 1106 błąd logowania ma ktoś jakiś pomysł

Było wczoraj - przejrzyj świeże wątki.

@Fafik poczekaj na wersję HA 2024.2, która wprowadza dużą zmiane w integracji TuYa.

Zrobię tak jak piszesz mam nadzieję że długo to nie potrwa nie miałem tyle czasu więc trochę poczekam i między czasie douczę się obslugi

Publikacja każdej nowej wersji HA jest w pierwszą środę miesiąca, w lutym dla wersji 2024.2 będzie to pojutrze, środa 7 lutego.

1 polubienie

Myślisz że lepiej będzie zaktualizować czy na nowo postawić VM z nowa wersja

A czy przy comiesięcznych aktualizacjach zamierzasz instalować na nowo?

No wiadomo że nie tylko pisze pod tym względem że jest ten błąd komunikacji z Tuya a mam wszystko świeże proxmox jak i HO i chciałem wyeliminować ten błąd a poza tym to dla mnie nauka jak pisałem jestem świeży i jak coś przerabiasz parę razy to wchodzi do głowy tylko tyle

@Fafik prośba - używaj interpunkcji, bo ciężko czyta się ze zrozumieniem Twój tekst. Nie udaję się ta sztuka na jednym wdechu, gdy nie wiemy gdzie jest koniec zdania. Bądź precyzyjny w używaniu skrótów, bo HO to jest dla mnie Home Office lub Head Office.

@Fafik
Musisz spędzić więcej czasu nad zrozumieniem tego jak to wszystko działa, a wtedy zaoszczędzisz wiele na zbędnych ponownych instalacjach…

Oczywiście o ile wykonałeś instalację HA/HAOS-ova poprawnie, to już nigdy nie musisz robić tego drugi raz.
To jakiś dziwny mit stworzony chyba przez niedoświadczonych użytkowników Windowsa, że jakikolwiek OS wymaga instalacji od nowa.

Przyjęte do wiadomości dziękuję ,a z tą literówką faktycznie nie zwróciłem uwagi.

1 polubienie

Możesz mi proszę wyjaśnić jak to rozpoznam?

Będzie działać poprawnie, podobno to trudno spaprać.


Jeśli postępowałeś w/g aktualnej dokumentacji, to jest z pewnością OK.

1 polubienie