Brak lokalizacji urządzeń Device_tracker po aktualizacji do wersji 2022.3.5

Witam mam problem z lokalizacją urządzeń po aktualizacji HA do najnowszej wersji 2022.3.5
Przykładowa encja mojego telefonu :

device2

Stan jest na “unavailable” i się nie zmienia. Czy ktoś miał podobnie i jest w stanie pomóc dla czego tak się stało i jak to naprawić ?? Mam zrobionych trochę automatyzacji w zależności gdzie się znajduje dany mieszkaniec i na chwilę obecną są one nie aktywne przez ten problem.

Za mało informacji podałeś.

  1. Skąd bierzesz informacje device tracker Telefon, router, GPS ?
  2. Jeżeli router to jaki ?
  3. Jakieś logi ?

Konfiguracja —> Urządzenia oraz usługi —> Zakładka Aplikacja mobilna
Tam mam listę telefonów które mają aplikację zainstalowaną HA i podane są tam różne encje do każdego ze smartfona między innymi device_tracker.

Następnie w ustawieniach HA w konfiguracji Osób dla danego mieszkańca mam opcję “Wybierz urządzenia należące do tej osoby” i z listy wybieram np. device_tracker.pocophone_f1

Przy poprzedniej wersji działało jak należy.

Sprawdź w configuration.yaml czy nie masz jakiś starych integracji lub takich które nie są już obsługiwane z config np. nmap_tracker

Udało się chyba rozwiązać problem. W pliku configuration.yaml miałem zdefiniowany router FritzBoxa :

device_tracker:
   - platform: fritz

w logach HA generowało to błędy. Wykasowałem tą linijkę i wydaje się że lokalizacja wróciła.
Dzięki za pomoc !