Brak prezentacji history graph

Hej,
zrobiłem mini stacje pogodową w oparciu o Wemosa i BME280, która publikuje odczyty z sensora po MQTT. Chciałbym prezentację danych w postaci ładnego wykresu history graph, ale HA tworzy mi coś takiego:
obraz
Dlaczego? Jak to zmienić?

Czy masz wpisy device_class: w definicji sensorów w plikach .yaml?

Dzięki, pomogło, chociaż nadal trochę dziwnie to wygląda. Dla wilgotności i ciśnienia jest ok:
obraz
a dla temperatury jest tak:
obraz

Już się wszystko samo unormowało i każdy wykres wygląda jak należy, dziękuję jeszcze raz za pomoc :slight_smile:
A dzięki mini graph card wygląda to teraz tak:
obraz

Tylko ciśnienie mam sporo niższe, niż wszystkie stacje airly wokół ale to pewnie wynika z niedokładności czujnika BME albo z braku jakiegoś skalibrowania.

Jak dodałeś ten mini graph? W instrukcji jest napisane żeby dodać do ui-lovelace.yaml następujący wpis

resources:

  • url: /local/mini-graph-card-bundle.js?v=0.9.4
    type: module

Ale u mnie w plikach nie ma ui-lovelance.yaml
Jestem dość świeży w HA, a projekt rozwija się dość dynamicznie. Czy są różne metody edycji UI czy ja coś źle szukam ? :slight_smile:

Zainstalowane przez HACS.
Home assistant w dockerze.

EDIT: dobra znalazłem, czy używasz tej metody ?

W nowych wersjach HA wpis w resources: możesz dodać bezpośrednio z UI

Menu Konfiguracja / Dashboardy i zakładka Zasoby

Szczerze mówiąc nie pamiętam, z której metody skorzystałem. Wiem, że trochę z tym walczyłem, ale było to z 2 miesiące temu. W każdym razie mam taki wpis w ui-lovelance.yaml, ale pamiętam, że coś też ustawiałem w resources, jak pisze Marek. Też jestem jeszcze początkujący, więc działam trochę po omacku.

Dzięki za podpowiedź chłopaki :slight_smile: