Brak śledzenia telefonu

Witam, mam świeżą instalację HA, telefon spięty apką HA poprzez zerotier.
Nie działa mi geolokalizacja na mapie ani w sensorach w ustawieniach aplikacji mobilnej w HA.
W telefonie oczywiście udostępnianie lokalizacji udostępnione, zerotier ma połączenie, co ciekawe, podłączenie telefonu do ładowania jest rozpoznawane, informacje o powiadomieniach wię wyświetlają, działa praktycznie wszystko, oprócz lokalizacji. Czy powodem może być telefon (huawei) który nie ma usług googla ?

Poniższe sensory w aplikacji masz aktywne:



Ma dokładnie tak

Przy włączonym sensorze lokalizacji geokodowanej nie podaje Ci aktualnego położenia?


Nawet gdy jest połączony w domu przez WiFi?

Co prawda pisałeś w pierwszym poście ale dopytam czy w uprawnieniach aplikacji włączyłeś dostęp do lokalizacji?

Nie podaje mi lokalizacji przy sensorze, tak, włączyłem pełne dostępy do aplikacji.
Robiłem to kilkukrotnie z telefonami i nie miałem nigdy takich problemów. A tu jakiś się trafił felerny.

Może, ba nawet bym stawiał, że to główna przyczyna (brak GMS).

Jakkolwiek połączenie VPN może uniemożliwiać proste rozpoznanie, że telefon znajduje się poza siecią lokalną, w której jest HA.

Tak z ciekawości:
Na telefonie działa GPS (mapa, nawigacja)

Też to obstawiam, taka ciekawostka, mapy googla wgrane przez phoneclone fziaja bez problemu.

Tylko jak znam życie mapy google pewnie potrafią wykorzystać HMS w obcym ekosystemie, a apka HA companion chyba obsługuje tylko GMS (no i ekosystem Apple, ale to jakby inna para kaloszy)
Jeśli chcesz sprawdzić jak jest naprawdę pokop po dokumentacji: