Brak stanu encji

OFF TOPIC

Czytam to i przecieram oczy ze zdumienia, są przecież jakieś granice brawury, autorowi Hej jeszcze parę dni temu nadal byłem gotów wręczyć medal za popularyzację idei ID (znając już jego wpadki z CC2531 choć nie osobiście), jednak nie miałem świadomości, że tak wygląda jego działalność gospodarcza…

Ja mam u niego bana za wytknięcie, że w “super promocji”, na którą usilnie namawiał (strona z reflinkami), ceny są wyższe, niż w niejednym polskim sklepie, nie mówiąc o chińskich. Podałem kilka przykładów i bach - ban oraz usunięcie niewygodnego komentarza.

1 polubienie

Hej, dzięki za link, oglądam sobie powoli bo trochę jest przede mna tego. Filmy bardzo konkretne i można się dużo nauczyć, ale żeby to ogarnąć tak konkretnie to widzę że trzeba duuuużo czasu.

Mam prośbę jak znajdzie ktoś z Was chwilkę to może pójdziemy dalej z moją automatyzacją tą co wczoraj zaczynaliśmy, na jej przykładzie mógłbym zrobić kolejne później bo będą miały identyczne funkcje, wklejam foto z debuga

Aby odczytać debug-a musisz go “rozwinąć” - tym trójkąciem.

Nie napisałeś, więc zgaduje, że powyższy włącznik który “badałeś” debug-iem jest włącznikiem który masz podłączony do instalacji w domu. Włącznikiem tym włączasz i wyłączasz jakieś źródło światła?

Tak dokładnie, ale chciałbym dodać jeszcze 2 kolejne smart które są podłączone tylko do prądu.

I tymi podłączonymi “tylko do prądu” chcesz sterować oświetleniem które jest włączane i wyłączane tym pierwszym włącznikiem?

Tak chciałbym aby działały w ten sposób że obojętnie którym zapale światło to każdym będę mógł zgasić i odwrotnie

To teraz utwórz proces jak ten wyżej tylko w nodzie current state wstaw encję pierwszego z tych włączników podłączonych “tylko do prądu” i wklej to co pojawiło się w debug-u

Wstaw Swoje encje:
6

tutaj masz proces flows.json (2,3 KB)

Jak i gdzie wstawić ten proces bo rozumiem że to gotowiec?
Te niebieskie to events state a żółty nod to switch?

W Node Red, prawa strona u góry - “trzy kreski” - Import - “select a file to import”


Czy ta encje mam usunąć i wstawić swoją i czy przycisk 1 to włącznik 1 który jest podłączony?

Dla ułatwienia nazwałem nody pod Twój proces. W nodzie “Przycisk pierwszy” wstawiasz encję która u Ciebie nazywa się "switch.swiatlo_korytarz_dol_slave_3…
W nodzie “Światło korytarz dół on i off” podstawiasz encję “switch.swiatlo_korytarz_dol_slup_master”

1 polubienie

Ok dziękuje, czy to powinno już zadziałać? Pytam bo jeszcze mnie nie ma bo uciekłem na chwile i pisze z tel ale cały czas nad tym myśle😁To jest fajne😁

Sam musisz sprawdzić czy działa - w teorii powinno a jak będzie to daj znać.

Jasne jak tylko dojadę to siadam i robię :grin: ale tak sobie myśle ze aby teraz dodać do obsługi jeszcze jeden to powinnienem switch nod poszerzyć o kolejne dwa wyjścia?i od nich on off kolejny events state? Dobrze kombinuje? Mam blokadę postów limit nowego więc mogę tylko edytować i dopisywać ale może będę widoczny,

Rafał wielkie dzięki działa i jest ok, może tylko nie wiem czy to ważne ale te włączniki które mam maja ledy i on to czerwony a off zielony no i jak zmieniam światło włącznikiem master to włącznik slave pozostaje nie zmieniony, gdy robię to odwrotnie to zmieniają się oba zależnie od obecnego stanu.
No dla mnie to jest wielka pomoc bo nauczyłem się tu przez chwile tak naprawdę więcej niż podczas współpracy z hej-hej przez kilka miesięcy no i zrobiłeś to tak na luziku bez spiny a tam kosztowało mnie postawienie serwera itd naście stówek, trochę nerwów a potem bardzo sporadyczne kontakty z oczekiwaniem kilku dni na odpowiedź, każdy jest w czymś dobry i wiem z doświadczenia że ciężko się tłumaczy coś gdy druga osoba nie wie nic wymaga to trochę cierpliwości, empatii i koleżeństwa. Cieszę się że tu trafiłem teraz dodaję sobie kolejny włącznik, jutro zrobię kolejną automatyzację oglądam filmiki uczę się i czytam forum, przede mną jeszcze chęć postawienia serwera od zera instalacja HA- chce się tego nauczyć.Nie wiem czemu ale utraciłem łączność z HA, może dlatego że jestem po za miejscem serwera, a może przez moją aktywność ostatnia na forum przypuszczam że może być związek może hej hej cośmy posuł? Zobaczę jutro jak będę w domu ciekawi mnie to. Komunikat jaki mam to Unable to loda panel sorce: / ani/hasio/app entrypoints.js