Brak stanu encji

Witam, serdecznie użytkowników forum. Mam zainstalowany HA nie robiłem tego sam a zleciłem to odpłatnie, obecnie próbuje coś z tym zrobić sam, bo niestety kontakt z instalatorem jest bardzo słaby.
Generalnie chodzi mi o to że w node-red gdy wystawiam nod events state i po wprowadzeniu id encji nie widzę stanu w tym przypadku włącznika, nie mogę zrobić dalej żadnej automatyzacji chyba jeśli nie uporam się z tym. Czy mógłby ktoś doradzić co dalej, pozdrawiam, Marek

Jak słyszę takie historie to ręce opadają a takich “instalatorów” będzie coraz więcej :frowning:.

Czyżby pewien pan od Heja hej!?

Na bank - trafiony zatopiony. Pewnie jest jeszcze jak pojawiły się pytania to klient dostał bana na portalach społecznościowych.

Hej, jesteś wróżbitą? :grin:

No niestety ale chyba masz racje.

Nie jesteś pierwszym i niestety nie ostatnim który dał się nabrać.
Co do Twojego pytania, co masz na myśli pisząc:

Stany jakie przyjmują encje masz w Narzędziach deweloperskich - Home Assistanta

Mam tam zbyt dużo kilometrów aby się wybrać na wycieczkę, ale spoko karma wraca.

Okazało się że encje miałem wyłączone teraz wyglada to tak że widzę stany 3 włączników i w nod red chciałbym je zgrupować żeby każdym z nich zapalać i gasić światło

Dalej nie rozumieniem co chcesz osiągnąć.

Chciałbym 3 włacznikami zapalać i gasić światło jeden z nich na stałe jest fizycznie spięty z tym światłem pozostałe maja działacza zasadzie smart pilotów, inaczej nie da się chyba tego wytłumaczyć.

Ok, na początek skorzystaj z dwóch poniższych nodów:

3

nod event state ustaw jak poniżej (w miejsce “przycisk pierwszy” wstaw encję jednego z Twoich przycisków)


oraz nod debug jak poniżej:

Po utworzeniu powyższego procesu na początek wciśnij/naciśnij jeden raz przycisk i wklej co pojawiło się “debug” node red-a.

Dziękuje, zrobiłem to ale nie wiem jak przesłać ten obszar z node red tutaj

Ok próbuję to ogarnąć

Nie usuwałem 2 pozostałych jeszcze bo może się przydadzą

Tu jest debug, o którym pisał rafkan:

W polu 1. wpisz sobie nazwę, np. GÓRA, zamknij pole edycji, połącz state node z msg, wciśnij przycisk DEPLOY w prawym górnym rogu i odczekaj moment, kliknij robaczka (debug) i poczekaj aż w polu 2. pojawi się tekst “node: GORA…”, rozwiń wszystkie strzałki i skopiuj.

Wpisałem ale w polu 2 nic się nie pojawia a debug ponownie wyświetla te samo info


Dzięki za info właśnie oglądam te filmy a jest tego że ho ho, są konkretne ale obejrzeć wszystkie to zajmie chwile, oczywiście zrobię to bo podoba mi się to bardzo.

Pole nr. 2 to właśnie debug. Wcisnąłeś przycisk?

@MarekGD zanim zaczniesz “zabawę” z node red-em proponuję obejrzeć serię @artur - a dotyczącą tego dodatku. Będę Ci łatwiej zrozumieć podstawy.
https://youtube.com/playlist?list=PLsm0kGNeXdpFOBf3YRoLgiyCoPq6W7ZNt

1 polubienie