Brak usługi tts.cloud_say

Witam,
Według poradnika Artura dodałem usługi tts googla. Niestety pojawiły się tylko dwie, a brakuje tej z tematu postu. Nie wiem czy ten brak jest przyczyną, ale wywołanie usługi tts_google_translate_say w home assistancie informuje, że nie może jej wywołać.
Wpis w config:

tts:
  - platform: google_translate
    service_name: google_say
    language: 'pl'

Pozdrawiam

tts.cloud_say jest usługą nabu casa.
Korzystasz z nabu casa?

Nie używam nabu casa. Poradziłem sobie dodając base_url duckdns i ruszyło :slight_smile:
Dzięki !

Niestety mam podobny problem, po dodaniu base_url pojawiła Ci się usługa tts.cloud_say ??
Wydaje mi się że mam coś nie tak z konfiguracją proxy i dlatego to nie działa.

Failed to cast media https://10.10.10.10:8123/api/tts_proxy/a94a8fe5ccb19ba61c4c0873d391e987982fbbd3_pl_-_google_translate.mp3 from internal_url (https://10.10.10.10:8123). Please make sure the URL is: Reachable from the cast device and either a publicly resolvable hostname or an IP address

Część pierwsza z loga jest dostępna i jest odtwarzane słowo test. Troszkę nie rozumiem co sie dalej z tym dzieje.

Tak, pojawiła się usługa. Nie wiem czy to ma znacznie, ale przed konfiguracją Duck Dns lokalnie używałem http nie https.
Pozdrawiam

OK zaczęło działać, co prawda usługa cloud sie nie pojawiła, nie mam nabu casa ale głośnik już działa. Ustawienia base_url w tts oraz w duck dns rozwiązało problem.

Witam
Chciałbym odświeżyć temat, bo właśnie natknąłem się na problem braku powiadomień na głośnik (podłączony do T620) po wylogowaniu z Nabu Casa. Gdzie mam ustawić ten base_url oraz w duck dns, żeby znowu korzystać z TTS?


Poszło. Widocznie miałem wszystkie wymagane wpisy. Jedyne co zmieniłem, to w akcjach powiadomień z tts.cloud.say na tts.google.say. Czy można zmienić głos? W powiadomieniach z tts.cloud miałem bardzo przyjemny dla ucha, naturalny damski głos. W powiadomieniach z tts.google, męski, trochę drażniący, bardzo nienaturalny dźwięk/głos.