Brak widoku kart na panelu

Cześć,
coś sobie poklikałem na Widoku i zniknęły mi na jednym widoku wszystkie karty oraz niebieski przycisk “+Dodaj kartę”.
Na innych widokach wszystko jest ok, karty i przycisk jest widoczny.
Sprawdziłem jeszcze kod w trybie edycji widoku w Edytorze konfiguracji YAML i karty są (nie są usunięte).
Próbowałem skopiować ten fragment kodu i wkleić do innego widoku, ale też nie wyświetlają się.
Ostatni Backup nie zawiera dużej ilości zmian, więc nie mam jak z tego przywrócić.

Jakieś pomysły ?

Jakieś integracje z HACS miałeś w tym Widoku ?

Czasami jest tak że jakiś błąd jest w kodzie karty lub po dopisaniu czegoś w trybie yaml karty znika cały Widok . Najlepszym sposobem jeżeli pamiętasz jak to była integracja trzeba ja odinstalować z HACS i odświeżyć Widok i jeżeli błąd pochodzi z tej integracji widok powinien się pokazać ponownie i wyświetli się karta z błędem która spokojnie możesz usunąć .
Jeżeli dobrze znasz YAML to odszukaj nazwę Widoku który ci zniknął i postaraj się odnaleźć integracje lub kod którą zmieniałeś i usuń kod Od → Do. Wcześnie zrób kopie YAML

@rwitkowicz

Generalnie tak, były karty integracje z HACS.
Ostatnio przed “wypadkiem” dodałem kartę COMPAS CARD LOVELACE i była poprawnie wyświetlana.

Myślę, że pytanie @artpc dotyczyło trefnej wersji HACS 1.9.0, która psuła komponenty niestandardowe - jeśli jej użyłeś do aktualizacji jakiegoś komponentu, który teraz nie działa, to zainstaluj go ponownie po aktualizacji HACS do wersji, która działa (np.1.9.2).

Natomiast jeśli nic nie aktualizowałeś ani wczoraj, ani dziś, to sugeruję wyczyszczenie cache przeglądarki (oczywiście to przy założeniu, że nie jesteś ofiarą nieudanej wersji HACS, ani nie zepsułeś istotnie konfiguracji danego widoku lovelace).

Hmmm… tez o tym pomyślałem, ale to już zrobiłem. HACS jest w wersji 1.19.2
Myślę że to nie jest to, bo na innym Widoku mam zazwyczaj kopie kart które testuje i przenoszę na właściwy Widok. Co ciekawe jak zrobie przeniesienie karty z Widoku na którym jest ona widoczna na ten “wadliwy” to się nie pokazuje, ale w kodzie jest.

Wniosek - masz “trefną” konfigurację jakiejś karty, która w tym widoku jest wyżej (zazwyczaj tylko najwyższa psuje cały widok, ale niezbadane są wyroki Lovelace).

W takim wypadku pozostaje zwykle tylko edycja YAML.

Cache wyczyściłeś? (możesz spróbować po prostu innej przeglądarki, której zwykle nie używasz/innego komputera/smartfona/tabletu).

Jest jeszcze jedna możliwość - ciasteczka - usunięcie ciasteczek powiązanych z adresem pod którym oglądasz HA wprawdzie wylogowuje, ale przy okazji i zresetuje wygląd lovelace do domyślnego dla danej konfiguracji (jeśli masz zwalony YAML z konfiguracją, to oczywiście to w niczym nie pomoże).