Brak wybranych encji Tuya

A ja mam inny ale też ciekawy problme z brakiem encji z tuya.


Jak widać informacji na stronie dużo a w HA tylko temp

i jak to przeskoczyć ?

Edit:

o stary to proste weź wymajstruj tuya local i bedziesz mieć wsyzstko pacz.

Świetna rada. W wielu przypadkach to działa. Jednak takie moje urządzenia jak np. zawór do wody RTX ZGV1 czy inteligentna pułapka na myszy, które mam podłączone przez aplikację Smart Life w oficjalnej integracji Tuja w HA pokazują brak encji. Problem z tym, że urządzenia te mam zainstalowane w innej lokalizacji niż mój HA i możliwe jest tylko ich połączenie przez oficjalną integrację Tuya a nie Tuya Local. Czy ktoś może pomóc, co zrobić aby encje tych urządzeń były widoczne w HA w takim przypadku?

Podałeś dość nietypowe przykłady, prawdopodobnie nieobsługiwane przez platformę Tuya IoT…
Zaloguj się na swoje konto Tuya IoT i sprawdź czy te urządzenia są tam w ogóle obsługiwane (ja stawiam na to, że nie, to że działają z aplikacją jeszcze nie znaczy nic).
Jeśli są obsługiwane to wyjścia są 2

  • albo sam dołożysz ich obsługę
  • albo chociaż zgłosisz issue w odpowiednim projekcie i poczekasz aż się ktoś zlituje, bo producent na to ma centralnie wylane

PS jest jeszcze trzecie wyjście - może istnieją jakieś niezależne projekty

Na platformie Tuya IoT sprawdzałem w sekcji Device Debugging i zawór jest obsługiwany - jest tam włącznik i sensory stanu baterii czy przepływu wody. Dla pułapki na myszy sekcja ta jest pusta. Podobną sytuację mam ze smart doniczką. W Tuya IoT są dostępne opcje jej obsługi, co pozwoliło mi ją podłączyć przez integrację Tuya Local (przez co mam jeszcze lepszą obsługę niż w aplikacji), a w integracji Tuya jest napisane, że to urządzenia nie ma żądnych encji. Nie mam pojęcia jak postąpić w obu wskazanych wyjściach.

Skoro nie wiesz co robić, to sam sobie nie napiszesz obsługi jak sądzę, więc:

Poszukaj czy już ktoś zgłosił te problemy i tam się dopisz (są 4 strony do przejrzenia, bo już wstępnie przefiltrowałem) lub stwórz 2 nowe issue w każdym opisując po jednym problemie (oczywiście po angielsku)

Dzięki za radę spróbuję ogarniać temat