Bramka zigbee 3.0 +ble

Mam problem bramka była podpięta do tuya innego telefonu który został zniszczony i teraz cały czas miga jednostajnie dwoma diodami próby restartu 5s guzikiem z tył nic nie robią nie chce przejść w tryb parowania :neutral_face:. Niech ktoś podpowie może z czasem źle to robię 10s też próbowałem nic nie daje. Jakieś inne opcje restatru czy uwalona bramka?? Pomóżcie siedzę już jakiś czas nad tym internet nic nie pomaga :grin:

Update

Teraz po 1h świeci ciągle obydwiema diodami

Z tym że z czego rozumiem że jak dwie diody stale świecą to jakby jest podłączone do mojego WiFi ale jest problem bo nie mam tego telefonu na którym było konfigurowane

Jeszcze jedno pytanie czy mając dwie bramki jedna sonoff i druga zigbee chcąc postawić home assistant będę mógł przez nie sterować wszystkim czy będę musiał je zmienić??

Może głupie pytania ale dopiero zaczynam w temacie działać także wolę wszystkiego popytać niż potem żałować :grin:

Nie została podpięta do telefonu, tylko do jakiegoś konta (konto może być powiązane z numerem telefonu i/lub e-mailem, ale nie z aparatem telefonicznym/komórkowym).

Telefon nie jest potrzebny, potrzebne są dane logowania…

Najlepiej by było, abyś zmienił sprzęt na koordynator USB albo LAN z tych śmieciowych chmurowych bramek.
Możesz od biedy próbować integrować te zamknięte chmurowe systemy z HA, ale musisz sobie zdawać sprawę z ich ograniczeń i tego, że sterowanie nimi odbywa się zasadniczo za pośrednictwem chmury producenta gdzieś w internecie.

Musisz się też nauczyć podawać konkretne informacje, bo ani nieostre zdjęcie nie wiadomo czego (no jakiejś bramki/mostka) nikomu nic nie mówi bez podanie producenta i modelu.

To samo dotyczy tego

z takiej informacji półsłówkami nikt nie wie co masz za bramki.

To tak jakbyś napisał, że masz “2 samochody: jednego Fiata i jedną osobówkę” i pytał czy możesz wozić nimi cegły na budowę…

1 polubienie

To jest ta bramka mini multi mode zigbee 3.0

Co do sonoff to też w takiej kostce

Narazie uzupełniam wszystkie czujniki i termostaty na grzejniki. Potem zbieram na Dell T630 pod HA i wtedy będę próbował z tymi dwiema bramkami na początek ustawić. Do tego mam jeszcze starego broadlinka rm3 z RF czyli chyba to była wersja pro. Ale to powoli.

Jeśli chodzi o bramkę zigbee udało mi się to zrobić restart dało się dopiero zrobić jak wyniosłem z domu urządzonko i nie miało zasięgu wifi. Teraz już normalnie dziala i dało się jeszcze raz sparować.

A czy na USB jest urządzenie które będzie obsługiwało urządzenia z sonoffa i zigbee czy będę jakieś dwa potrzebował ??

Przepraszam jeśli jakoś dziwnie to opisuje ale to tak po mojemu bo nie znam nazewnictwa dokładnego ale cały czas czytam i uczę się :wink:

Co do ograniczeń zdaje sobie sprawę ale bramkę do zigbee dostałem za darmo a sonoffa bramkę kupiłem dawno kiedy jeszcze o HA nawet nigdzie nikt nie pisał :slight_smile: wiadomo najlepiej odrazu robić wszystko tak jak trzeba ale ograniczenia finansowe mam a od czegoś zacząć chciałbym już teraz a potem raz w miesiącu coś sobie dokupić można :grin:

@szopen Mam już w domu kilka czujników pir które uruchamiają światła w garderobie,łazience, przedpokoju i są one z sonoffa dlatego pytałem czy ta bramkę będę mógł na początek używać z home assistant.

Do tego broadlinka który steruje amplitunerem i tv oraz uruchamia wentylację i wiatrak w lecie. Do tego steruje gniazdkami RF ale z tego chciałbym przejść na wtyczki zigbee dlatego darmowa bramka spadła mi jak z nieba :wink:

Czy ten koordynator na usb obsłuży odrazu sprzęt od sonoffa i zigbee czy będę potrzebował dwóch?? A jeśli tak to jaki to model najlepiej szukać ??

Milion pytań ale w postach nie zawsze jest prosto to wyjaśnione a tak oprócz mnie może się komuś jeszcze przyda :sweat_smile::grin:

I znowu mieszasz “Fiata” z “osobówką”…


Teraz przejdźmy do rzeczy, podsumowując masz 3 bramki

  1. Zamkniętego systemu Tuya (model GW006 jeśli to cokolwiek komuś mówi) ona obsługuje tylko urządzenia Tuya pracujące w standardach Zigbee i BLE. Jest kilka integracji Tuya (korzystają z chmury i/lub lokalnie), co i w jakim stopniu jest obsługiwane zależy od autorów tych integracji (czasem nieoficjalne działają lepiej od oficjalnej), wymagają ręcznego generowania tokenów co pół roku na twoim koncie Tuya IoT (którego pewnie jeszcze nie masz).

  2. Zamkniętego systemu eWelink, bramka to Sonoff RF Brdge, obsługuje jakiś podzbiór pseudostandardu RF433 (nie wiem która wersja, po obrazku nie umiem rozpoznać ale chyba stara). Można zintegrować chmurowo eWelink, nie wiem jak to wygląda obecnie, ale jakiś czas temu był to Dodatek z punktu widzenia HA nieoficjalny (więc potencjalnie może zostać zbanowany, jeśli Chińczycy go nie poprawią ponieważ nie spełniał założeń współpracy z HA). Prawdopodobnie tą bramkę można przerobić do pracy lokalnej.

  3. Bramka/transmiter zamkniętego systemu Broadlink IR/RF433 jak podejrzewasz RM3 pro (albo jakiś zbliżony), z tego co wiem daje się wykorzystać w pełni lokalnie, nie znam statusu integracji chmurowej (czy w ogóle istnieje).


Koordynator Zigbee (np. na USB) obsłuży oczywiście tylko sprzęt Zigbee o ile odepniesz ten sprzęt od bramki tego zamkniętego systemu w którym pracuje (więc chyba mając taką mieszankę jesteś co najmniej na długo uzależniony od obecnych rozwiązań chmurowych, ewentualna migracja do HA tego wszystkiego będzie z pewnością trudna i bolesna).

Ponieważ masz sprzęt “każdy z innej parafii” (4 różne standardy: Zigbee, BLE, RF433 i IR, w tym RF433 i IR można traktować jako pseudostandardy), to się nie da zastąpić tego wszystkiego jednym urządzeniem.

Musisz dużo czytać bo nikt nie jest w stanie opisać nawet wyrywka podstaw zasad działania tego co już masz.

Ok dziękuję za pomoc a przede wszystkim wyjaśnienie co nie co :wink::grin: zaczynam powoli przechodzić na wszystko z tuya i zbierać informacje o HA.

Dzięki w każdym bądź razie człowiek całe życie się uczy i umrze głupi :sweat_smile::joy::crazy_face: