Bramka zigbee Tuya lokalnie do Home Assistant

Witam
Czy komuś się udało lokalnie połączyć taką bramkę z HA ?
Próbuję przez obie integracje z hacsa i nie mogę.
Mam pod bramkę podpięty czujnik temp i w aplikacji tuya jest, przez clouda na HA też jest, ale lokalnie nie idzie się połaczyć.
Pytanie czy to wgl działa już ?
Taka bramka
image
Pewnie jakieś gówno to jest. Boje się ze przez chmurę tyua to nie będzie dobrze działało a potrzebuję tego do odczytywania temperatury z pomieszczeń w celu sterowania ogrzewaniem

Tylko jeden czujnik? Jeżeli tak to po co kupowałeś bramke pod to? Było trzeba zainwestowac w dongle Zibee, podłaczyc do HA i wszystko będzie działać lokalnie. Dla mnie integrowanie bramek TuYa z HA to bezsensowne rozwiązanie i droga do nikąd w smart home ale to oczywiscie tylko moje zdanie :slight_smile:.

nie no, 7 :slight_smile:

Myślałem właśnie o donglu na usb, ale rpi będzie zamknięty w szafie rozdzielczej. od szafy do ostatniego czujniak jest jakies 15m.
Pytanie czy zasięg złapie

Jeżeli w sieci nie masz routerów Zigbee to kiepsko, nie buduje się sieci Zigbee (sieci typu mesh) opartej tylko o end devices.

Pewnie masz racje.
Wolałem się upewnić
dzięki za informację :slight_smile:

Nie tylko Twoje :stuck_out_tongue:

Jakkolwiek niektóre bramki Tuya można “odchmurować” robiąc z nich w miarę zwykły koordynator Zigbee (np. model, który był dostępny w Lidlu).

z ciekawości zapytam jak odchmurować lidlowy hub ?