Broadlink Mini 4 - problem z dodaniem integracji

Zamówiłem sobie Broadlinka RM4 Mini i niestety mam problem z dodaniem integracji. Podczas dodawania dostaję komunikat, że urządzenie nie jest obsługiwane.
broadlink1
W logach następująca informacja:
Unsupported device: 0x6539. If it worked before, please open an issue at Issues · home-assistant/core · GitHub
14:54:17 – Broadlink (ERROR)

Znalazłem jeden temat w internecie opisujący ten problem: Broadlink Integration - add support for RM4 Mini - Feature Requests - Home Assistant Community

Jest w rozwiązaniu napisane, że trzeba dostać się przez SSH do HassOS Supervised. Żeby to zrobić trzeba wygenerować klucz, zapisać go na pendrivie i w zakładce Host System kliknąć Import from USB.

niestety ja u siebie nie widzę opcji Import from USB. Czy to dlatego, że moja instalacja do Hass.io w dockerze? Jeżeli tak to może ktoś zna sposób/miejsce gdzie skopiować ten plik z kluczem? Inaczej nie mogę zalogować się do HA na porcie 22222 i zmienić pliku dzięki któremu broadlink ma działać…

Nie wiem czy poradziłeś sobie z problemem ale też miałem problem z dodaniem broadlink rm4c.
W moim przypadku zadziałało takie rozwiązanie:

Exec do kontenera:
docker exec -it homeassistant bash
cd /usr/local/lib/python3.8/site-packages/broadlink

Następnie eycja pliku init.py
vi init.py

Dodanie wpisu:
0x6539: (“rm4”, “RM4C mini manual”, “Broadlink”),

Zapisanie :wq
Restart home assistanta

To rozwiązanie jest w linku który podałeś w poście.

Super. Nie zaglądałem tam ostatnio bo miałem dużo innych rzeczy na głowie. Ale zrobiłem tak jak jest napisane i działa. Dzięki