Broadlink RM4 pro wkonywanie akcji w HA po wykryciu wcisniecia przycisku na dowolnym pilocie IR lub RF

Nie mogę znaleźć materiałów na ten temat. Zaczynam myśleć czy urządzenie to w ogóle obsługuje.
Podam przykład. Mam skrypt wysyłający kody IR do włączenia tv oraz głośników. Chciałbym, żeby ten skrypt mógł zostać wykonany po naciśnięciu przycisku na dowolnym pilocie RF.
Czy da się takie coś zrobić na tym urządzeniu?

Dość stary artykuł Home Assistant - Broadlink RM Mini 3 / PRO - pilot/hub IR / RF - HejDom, napewno część rzeczy trzeba dostosować pod nową wersję HA.

@macek Tam podobny problem nie jest nawet poruszony

@Rafal Sam dość długo używałem “RM mini 3” (to wersja bez RF), więc też nie pomogę, nie wiem nawet czy pomysł jest wykonalny (wydaje mi się że to tylko transmiter, a funkcja “odbiornika” jest aktywowana na czas parowania/nauki kodów, ale podkreślę nie mam z tym praktyki i w funkcje RF nigdy nie wnikałem głęboko, bo sprzętu RF433 celowo pozbyłem się z instalacji, ale drążąc temat IR czasem coś mi “mignęło” i o RF) - proponuję eksperymenty porobić w każdej z 3 aplikacji producenta (w najstarszej e-Control się nie spodziewam za wiele, natomiast pewne rzeczy było łatwo z niej wyeksportować do innych systemów w tym do HA, oprócz tego można popróbować z IHC i Broadlink).

W tym artykule z hejdom:
" Osobiście ja do RF 433Mhz preferuję [Sonoff RF Bridge] ze względu na możliwość wysyłania i odbierania sygnałów i robienia na ich podstawie automatyzacji. W Broadlinku tak naprawdę tylko wysyłać wcześniej odczytane kody." (artykuł opisuje RM3, może ktoś potwierdzić czy na RM4 pro też tyko wysyłanie nauczonych kodów?)

Wygląda na to, że jeszcze jeden grat zagości pod moim telewizorem. Chyba, że zna ktoś inne urządzenie (np wysyłanie i odbieranie IR - WIFI)
Wyżej wymieniony Sonoff Bridge( ma tylko odbieranie i wysylanie RF - WIFI).

Sonoff RF Bridge nie musi być “pod tv” (mam do opchnięcia - planowałem jego przeróbkę na otwarto-źródłowy soft, co jest prawdopodobnie podstawowym warunkiem do tego by był dość elastyczny w zastosowaniach, ale jednak pozbyłem się większości gratów RF433 i pozostał nienaruszony).

RM mini 3 jest TYLKO transmiterem IR (tryb uczenia się w którym odbiera IR nie jest trybem standardowym) w kwestii IR nie sądzę aby jakikolwiek model Broadlinka się istotnie różnił w tym względzie, o części RF się nie wypowiem (bo mini3 jej nie posiada).

Kiedyś mocno drążyłem temat RF433 (jeszcze w czasach “przed HA”) i skłoniło mnie to do pozbycia się sprzętu RF433 całkowicie (ostatnio złamałem to postanowienie i kupiłem stację pogodową RF433 i już sobie pluję w brodę, że nie odesłałem jej póki było można).

Mam RM4 pro i używam go tylko do wysyłania kodów IR, aby sterować starym, dobrym zestawem HiFi.
Mogę potwierdzić, że RM4 Pro podobnie jak RM3, w normalnym trybie pracy może tylko wysyłać, kody IR i RF. Odbiornik działa tylko w trybie “uczenia się”

Do odbioru kodów RF używam RFLink. Można też zrobić odbiornik RF 433MHz na ESPHome

sonoff u mnie robi takie sprawy z pilotami rf433 MHz ale odrazu mówię, pilot pilotowi nie równy, a jeszcze od frendów to już wogóle wysyłają "lewe"sygnały. Mam RM4 i wolałbym aby to on agarniał ale niestety ni huhu.
Tu pisaliśmy na ten temat Pilot do Home Assistant na baterie