Broadlink - sterowanie pilotem

Cześć.
Podepnę się tutaj, żeby mnie mnożyć tematów.
Mam Broadlinka RM4 Pro, skutecznie dodany do HA. Zintegrowałem jeden z pilotów IR - bez uwag. Natomiast nie mogę dodać żadnego z pilotów RF, co jak czytam jest dość powszechnym problemem. Nie mogę znaleźć rozwiązania :frowning: W aplikacji Broadlink udało się dodać piloty po doprecyzowaniu częstotliwości 443.92MHz - działa wzorowo. Da się jakoś eksportować ustawienia/nauczone piloty do HA? Czy może jest jakieś rozwiązanie bezpośrednio w HA, które przegapiłem?
Dodam, że stawiam pierwsze kroki w HA.

Da się na 99% no chyba że się pozmieniało, bo sam tak kiedyś robiłem.Z tego co pamiętam były 2 do broadlinka - broadlink remote bodajze i IHC. I przez tę drugą szło wyciągnąć dane z tym że IHC były kiedyś 2 wersje i przez jedną szło to zrobić, jednak wiąże się to że najpierw trzeba sparować urządzenie przez IHC choć robi się to tak samo jak przez apke broadlinka. Gdzieś pewnie starego tutka namierzysz w necie.

Edit . Tutaj masz namiar, ja tak kiedyś robiłem :slight_smile: https://community.home-assistant.io/t/alternate-way-for-getting-rf-code-from-broadlink-rm-pro/165596

Osobiście nie posiadam więc nie wiem, czy to działa, ale może ten filmik coś podpowie.
Posiłkując się poradnikami musisz pamiętać abo korzystać z jak najnowszych.

Jeżeli chodzi o czytanie kodów ja używam wersji Docker https://hub.docker.com/r/techblog/broadlinkmanager

Dokładnie z tego filmu korzystałem. O ile w przypadku IR działa to bezbłędnie, o tyle z RF nie mogę sobie poradzić. Pilot “chce” się uczyć, dioda czerwona świeci ale nie może nic odebrać. Próbuję z dwoma różnymi pilotami, które udało się dodać w apce Broadlink.

Edit:

Spieszę z rozwiązaniem. Jako takie ale działa. Wrzucam oryginalną treść:

"Well I did find a way to add RF commands using the Broadlink app. It’s similar to what others were saying (if you’ve looked on the forums for the convoluted steps people are taking to add one command). It didn’t work for me originally, but for some reason it just started working, so maybe it will work for you too.

  • Begin adding a new RF command through the Broadlink app; input the RF frequency, but don’t start “listening” for the command yet.
  • Go to Developer Tools > Services in Home Assistant, type remote.learn_command and fill in the entity_id for your RM4 Pro. For the Service Data I put the device, e.g. my LED strips, the command, e.g. “turn on”, and command_type: rf.
  • Then you start the listening process through the Broadlink app. As soon as the Broadlink app says the RM4 Pro is waiting for a command, press Call Service in Home Assistant and immediately press the physical button on your remote
  • The Broadlink app may or may not fail to learn the code - it doesn’t matter. What matters is that you just learned the RF command for your device.
  • Now you should be able to use that command in a script or wherever and it should work."