Broker MQTT na innej maszynie

Witam wszystkich zapaleńców automatyki , na wstępie napiszę , że dopiero zaczynam przygodę z HA i chyba się zafiksowałem na podłączeniu urządzeń z Tasmotą.
Serwer zainstalowałem na Virtualce Proxmox , bardzo fajna opcja , po instalacji z pena, 6 komend w konsoli i mamy działający serwer, ale do brzegu . Mam mosquitto na innej maszynie i działa bo obsługuje wszystko co mam po mqtt , teraz chcę równolegle dodać te urządzenia do HA , nie bardzo wiem jak to ogarnąć . Przepraszam jeśli to głupie pytanie .

mqtt-eventstream

Najpierw dodać w HA integrację i skonfigurować na posiadany już broker

Następnie dodać urządzenia do HA w sposób

Jeżeli dobrze zrozumiałem chcesz przesyłać MQTT Z drugiego serwera do nowego HA Proxmox? Czy chcesz dodać urządzenia z poprzedniego HA do Proxmox?

Dzięki za informacje , ale jak skonfigurować integrację MQTT , w dokumentacji nie ma nic na temat IP brokera ? Kolego @artpc mam działajacy serwer z zainstaowanym brokerem , około 70 urządzeń i chcę sukcesywnie przenosić do Proxmox z HA , obecny serwer to Domoticz, który obsługuje cały dom . Ok pomieszałem instalację Brokera z integracją MQTT gdzie po wpisaniu danych mojego brokera z automatu dodało sporo urządzeń. Dziękuję za naprowadzenie

Witaj @isom1266 isom chodzi o integrację
mqtt1
mqtt

Ups, byłeś szybszy :slight_smile:

Jeżeli Tasmota to zainstaluj w HA integracje Tasmota, potem w urządzeniach wystarczy zmienić jeden parametr

@MariuszAK a skoro już to mogę dodać kilka takich dodatków ? Dodało mi wszystko z prefiks homeassistant , pozostałych już nie

@artpc Na razie nie chcę zmieniać nic w tasmocie bo działa na starym serwerze , ale ok integrację Tasmota zobaczę

To nie dodało z automatu?

Przed chwilą dodałem integrację Tasmota i dodało kolejne 17 urządzeń , muszę przejrzeć czego nie dodało bo część mam z automatu z autodiscovery MQTT , a teraz z tasmoty kolejne

W urządzeniach Tasmota w konsoli SetOption19 0 wtedy same się dodadzą

Dodatek MQTT możesz tylko jeden mieć więcej nie można dodać. Ale znasz topiki tych urządzeń to możesz je stworzyć jako sensory mqtt

On to wie, to spec od tasmoty :slight_smile:

:slight_smile: nie podał swojego CV :smiley:

@MariuszAK
Nie potrzeba żadnego Dodatku skoro broker jest na innej maszynie…

Spec to duże słowo , radzę sobie z tym firmware :slightly_smiling_face: @szopen a jak bez dodatku to zrobić ? Bo właśnie te dodatki mi pomogły dodać około 40 urządzeń. Rozumiem , że dodatek a integracja robi różnicę , tylko jak wiadomo o co chodzi to nie jest to problem

Dzięki żle wpisałem poprawilem screny są ok.

@isom1266 można “z palca”, oczywiście można użyć ułatwiacze, ale wyżej odnosiłem się konkretnie do propozycji @MariuszAK zawierającej Dodatek Mosquitto (swoją drogą nie jest to jedyny dostępny w postaci Dodatku broker).

Do integracji z zewnętrznym brokerem potrzebna jest tylko Integracja MQTT.

1 polubienie

Super jest to forum ! A raczej ludzie , którzy są naprawdę pomocni . Dziękuję Wam Panowie . Nie spodziewałem się , że dwie godziny od instalacji HA będę miał 3/4 swoich urządzeń. Teraz będę miał co robić bo zupełnie nie kupam automatyzacji a ulubinych skryptów w dzvents tu nie napiszę

Ale możesz wysłać z HA komendę do uruchomienia skyptu na Domoticz.

Napiszesz nowe w Node-Red - jeszce prościej :slight_smile: