Call-service error

Witam, wiem że temat stary (Błąd Call-service API error - #14 przez Robert_Król), ale spotkało mnie coś dziwnego, 3 spośród moich żarówek Yeelight nagle odmówiły współpracy. Musiałem dodać je ponownie i zaczął się foch. Oto on:

Call-service error. Error when calling async_set_default for bulb Yeelight Color4 0x155fb1dc at 192.168.1.45: {‘code’: -5006, ‘message’: ‘illegal request’}

wszystko działa różnica jest taka
K01
Żarówka po zmianach
K03
Żarówka bez zmian
NR-Kuchnia
Efekt

O dziwo w funkcji off nie ma problemów, no i zastanawia mnie dlaczego przy edycji nazwy w drugim przypadku identyfikator encji nie uległ zmianie (ręcznie tego nie zmieniałem), zmieniałem tylko nazwę.

PS
Wszystko działa tylko komunikaty są jakie są.

PS2
W ramach eksperymentu zmieniłem nazwę na oryginalną i komunikat o błędzie nadal jest. Więc zmiana nazwy identyfikatora Encji nic nie wnosi, a oprócz tego nic się nie zmieniło w nodach. :thinking: :exploding_head: Ponadto w NodeRed Żarówka 03, są te same wpisy co w powyższych i tu komunikatu nie ma.


O co więc chodzi?

Dołączyłem “flow”
Salon.json (22,1 KB)
Salon.json (22,1 KB)

Masz te żarówki dodane w aplikacji Yeelight?

Jeżeli masz na myśli aplikację na smartfonie to tak i nie “odpinałem” żadnej od dawna, jedynie w intergacji HA. Te których nie usunąłem z integracji i ponownie nie dodałem działają bez problemu. Te usunięte też działają tylko w NH pojawiły się dziwaczne komunikaty.

Tak, chodziło mi o aplikację na smartfonie. A sprawdzałeś czy nadal masz aktywną funkcję “Lan control” dla tych żarówek?

To było pierwsze co zrobiłem.

Ok, to jeśli tego jeszcze nie robiłeś to na chwilę odłącz je od zasilania. Miałem podobny objaw co prawda z lampką od yeelight ale powyższe pomogło.

Ok, robiłem to ale tak chaotycznie więc powtórzyłem procedurę a wyglądała ona tak;
1- wyłączyłem zasilanie żarówki do momenty przejścia w tryb offline w aplikacji telefonu
2- zrestartowałem NodeRed, co “wyczyściło” komunikaty
3-włączyłem zasilanie żarówki, oraz odczekałem aż przejdzie w stan online
4-zacząłem sterować nią ponownie z “klikacza”
5-efektem jest … brak efektu zmian?? tzn. wszystko działa, ale dziwaczne komunikaty nadal są. i to o dziwo tylko w tych samych żarówkach :face_with_diagonal_mouth: