CC2530 problem z zaprogramowaniem

Witam,
znalazłem ciekawy projekt na necie Czujnik obecności.
Kupilem kilka sztuk E18-MS1-PCB firmy Ebyte i mam problem z ich zaprogramowaniem. Robię to CC-Debugerem. Teoretycznie się programuje, ale ni diabła się nie wykrywa w sieci…
Ktoś ma doświadczenie z CC2530, nie wiem gdzie zacząć szukać problemu.

Chyba masz błąd w typie, powinno być CC2530. Projekt bazuje na oprogramowaniu PTVO, wszystko jest dość dobrze udokumentowane. https://ptvo.info/how-to-select-and-flash-cc2530-144/
Programowałem CC2530 oraz CC2531 i nie było z nimi problemów.

Wszystko wydaje się banalne, ale nie do końca…
Taki coś mi wyskakuje:

Jak wybierasz i tworzysz plik HEX? To kluczowe, bo samo programowanie (jak piszesz) po tym etapie banalne.

Wgrywam, to co jest na tamtej stronie i nic. Generuje nowy hex na podstawie tamtego firmwareu i tez nic.

W Flash Programmer masz wyraźny komunikat, że plik jest niewłaściwy dla CC2530.
Pisząc jak poniżej nic nie wnosisz do tematu.

Wiec albo przedstawisz krok po kroku co robisz, albo nie ma metody na skuteczną diagnozę, gdzie popełniasz błąd.

Generuje firmware jak na obrazku poniżęj:


Wgrywam bez weryfikacji, bo inaczej wywala błąd:

odpinam i podpinam zasilanie, w HA zigbee2mqtt daj zezwól na dołącznie… i cisza.

Pokaż zakładkę “Ekpert” w PTVO Firmware Confoguration.

Szukam możliwej przyczyny i na początek plik z paczki PTVO o nazwie README a w nim takie wskazówki:

Pairing
=========================
Flash firmware and permit joining to a network on your coordinator.


Re-pairing
=========================
Power on, wait 2 seconds, power off, repeat this cycle three times.

If you configured first input pin, click and hold it for 10 seconds.

W wolnym tłumaczeniu:
Jeśli skonfigurowałeś pierwszy pin wejściowy, kliknij go i przytrzymaj przez 10 sekund.

Na początek spróbował bym wgrać czystego hex’a bez ustawionych GPIO i sprawdził parowanie z Z2M.