CC2531 Problem z instalacją

Dzień dobry, męczę się z instalacją CC2531 przez addon Zigbee2MQTT. Tzn dodałem urządzenie usb w Proxmox, zainstalowałem broker mqtt oraz Zigbee2MQTT tak jak w isntrukcjach i w logach wyskakuje błąd:

zigbee2mqtt@1.22.0 start
node index.js
Zigbee2MQTT:error 2021-11-21 20:42:54: Error while starting zigbee-herdsman
Zigbee2MQTT:error 2021-11-21 20:42:54: Failed to start zigbee
Zigbee2MQTT:error 2021-11-21 20:42:54: Check | Zigbee2MQTT for possible solutions
Zigbee2MQTT:error 2021-11-21 20:42:54: Exiting…
Zigbee2MQTT:error 2021-11-21 20:42:54: Error: Error while opening serialport ‘Error: Error: No such file or directory, cannot open /dev/ttyACM0’
at SerialPort. (/app/node_modules/zigbee-herdsman/src/adapter/z-stack/znp/znp.ts:146:28)
at SerialPort._error (/app/node_modules/zigbee-herdsman/node_modules/@serialport/stream/lib/index.js:198:14)
at /app/node_modules/zigbee-herdsman/node_modules/@serialport/stream/lib/index.js:242:12
[20:42:55] INFO: Handing over control to Zigbee2mqtt Core …

Podłączam do portów usb 2.0 i 3.0 bez zmian. Nie wiem czy tutaj nie jest problem że może nie wykrywać HA tego urządzenia, ponieważ wchodząc w system / sprzęt nigdzie go nie widze. Też nie wiem czy tak ma być, ale podłączając do portu usb urzadzenie chwile się świeci po czym gaśnie. Ktoś doradzi jak to ugryźć?

Sprawdź czy jest widoczny na liście urządzeń (Sprzęt):
image

O wchodząc w sprzęt pod jaką nazwą powinien się wyświetlić, tzn w której rozwijanej opcji?

Skoro dałeś ‘ttyACM0’ to szukaj czy masz urządzenie w takiej ścieżce. u mnie mam inne urządzenie i jest widoczne od razu (bez rozwijania)
image

A u mnie własnie nigdzie nie ma nazwy tego urządzenia, tzn w żadnym rozwijanym czy na wierzchu.

Właśnie tak jakby HA go nie widział. A w proxmoxie jest dodany.

Pokaż jak to wygląda w Proxmoxie

To jedyne co mi przychodzi do głowy to zrestartowanie maszyny.

Jeśli przekładasz dongla między portami USB w hoście, to musisz go od nowa udostępnić (taki urok wykorzystywania VM).

Najprostsze rozwiązanie najskuteczniejsze, pokazało się w HA. Dzięki