Cloudflare - zmiana domeny

Dodaj nową domenę z OVH do CF, dodaj wygenerowane nameservers z CF do nameserwers w OVH (zastępując te które miałeś już w OVH), poczekaj na zmianę (propagację), usuń istniejący tunel (na starej domenie), usuń dodatek CF z HA, zainstaluj ponownie dodatek CF w HA (pamiętaj o kliknięciu w wygenerowany link w czasie uruchamiania dodatku w logach). Dodaj nowy adres https w HA → ustawienia → system → sieć. Powinno zadziałać.

Dzięki. To już coś. Nie jestem pewien w którym miejscu w OVH to wyklikać bo jest zakładka Strefa DNS i Serwery DNS. Na razie zmieniłem na Serwery DNS i czekam aż się zaktualizuje.

I zrobiłeś to w dobrym miejscu :slight_smile: .

Robiłem to ponad rok temu i jako zupełny laik poradziłem sobie. Odszukałem jeden ze zrzutów z tamtego czasu i jest to zakładka serwery DNS:


1 polubienie

A w ktorym miejscu dodawales dnsy cloudflare ?

1 polubienie

Dzięki. Metodą prób i błędów zrobiłem to już wczoraj. Niektóre wcześniejsze wpisy i podpowiedzi, które znalazłem gdzieś indziej, były trochę mylące, dlatego najpierw zabrałem się za zmianę adresów w Strefie DNS. Dopiero później zresetowałem te ustawienia, które pozmieniałem i zmieniłem adresy na zakładce Serwery DNS i ruszyło.
Dla potomnych i wątpiących poniżej spisałem to co trzeba zrobić:

  • na stronie cluoudflafe usunąłem poprzednią domenę i dodałem nową,
  • przechodzimy do Web Cloud,
  • wybieramy po lewej naszą domenę,
  • wybieramy zakładkę Serwery DNS,
  • wpisujemy adresy serwerów z cloudflare - zamiast tych co obecnie są wpisane,
  • czekamy jakiś czas (u mnie była to około godzina), poprawna zmiana serwerów dns jest potwierdzana e-mailem,
  • odinstalowałem i zainstalowałem addon w ha, ustawiłem nazwę domeny i dokonałem autoryzacji za pomocą linku wygenerowanego w logach. Nie wiem czy to odinstalowywanie było potrzebne ale gdzieś taką sugestię znalazłem.

Po tych zmianach na pomarańczowo pojawiał się komunikat w Strefie DNS, więc tam też analogicznie zmieniłem nazwy korzystając z opcji Modyfikacja w trybie tekstowym, bo akurat dla tych dwóch wpisów, które chciałem zmienić, nie było opcji edycji za pomocą trzech kropek, jak to jest dla innych wpisów na tej liście.

Mam domene w owh - domena.ovh dla potrzeb HA chciałbym zrobić subdomene - ha.domena.ovx.
Ovh mam połączone z cloudflare jak w filmie. Zainstalowałem adona clodflare i w miejscu gdzie podaje się domene podałem “ha.domena.ovh” z myślą, że cloudflare ogarnie temat subdomeny. Oczywiscie klikam na link w logu itd. Niestety wchodząc na ha.domena.ovh pojawia się 400: Bad Request. Ktoś pomoże?

EDIT:
Już nie aktualne, ogarnąłem temat.