Cloudflare - zmiana domeny

Witam. Dostęp do mojego HA miałem zrealizowany od ok 10miesiecy poprzez Cloudflare i darmową domenę .ml. Dziś od rana brak połączenia i z tego co widzę to wszyscy z .ml mają ten sam problem. Wykupiłem domenę .ovh w ovhcloud i chciałbym wszystko przekonfigurować. Czy może ktoś podpowiedzieć jak sie za to zabrać żeby wiecej nie namieszać? wcześniejszą konfigurację robiłem wg poradnika “cloudflare zdalny dostęp…” na youtube i bez problemów wszystko się udało. Teraz “leże” i nie wiem od czego zacząć. Ktoś coś pomoże?

Szklanej kuli nie mam żeby wiedzieć o jaki poradnik chodzi, czasu na szukanie tego linku też nie mam :grin: ale skoro wcześniej “bez problemów wszystko się udało” to zgodnie z tym poradnikiem należy tak gdzie wpisywałeś domenę .ml wpisać nową domenę .ovh. Musisz tylko pozmieniać to wszędzie w HA i w ustawieniach Cloudflare (najpierw musisz dodać nową domenę do Cloudflare, to poradnik też musiał uwzględniać). Zamiana A na B - napewno dasz rady.

No właśnie w tym problem że nie jest to dla mnie wszystko takie logiczne na zasadzie podmieniam X na Y. Samo usuwanie poprzedniej domeny w cloudflare nie jest dla mnie takie oczywiste. Uchyl nieco tajemnicy… Teoretycznie tak jak piszesz… praktycznie freenom a ovhcloud wygladaja całkiem inaczej.

Powyższy link to film na którym bazowałem żebyś nie musiał szklanej kuli zużywać, chociaz jeśli jak piszesz nie masz czasu to na nic sie nie przyda.
A czy wogóle OVHcloud jest Ci znane? może chociaż podpowiesz w której zakladce mam wkleić autorytatywne serwery DNS lub serwery nazw NS ?

Nie masz internetu?

W panelu klienta przechodzisz do zakładki Web Cloud, po lewej stronie masz Domeny po kliknięciu w nie będziesz widział Swoją domenę na którą klikasz.
Z menu które Ci się rozwinie klikasz na Sewery DNS, gdzie wklejasz te wygenerowane z cloudflare.

1 polubienie

Jak mam dokumentację to prościej pomagać :slight_smile:

Do istniejącego już konta w Cloudflarze dodajesz kolejna domenę, patrz na filmie od czasu 2:25
Po dodaniu domeny .ovh do Cloudflare wygenerują sie serwery DNS, nalezy je potem podać w panelu do obslugi domeny w OVH
Potem odinstaluj sobie dodatek Cloudflare i zainstaluj od nowa - będzie prosciej zacząć od nowa niz podmieniać.
Reszta zgodnie z instrukcją w filmie.

W tym miejsce w OVH:
image
podajesz NS z Cloudflare.

P.S. Jeden konkretny link i wszyscy zaczynaja pomagac bo wiadomo o co chodzi.

P.S.S.

Nie mam ale zasada wszędzie jest taka sama, zamiana rekordu NS.

1 polubienie

Jak się w tym siedzi i wie dokładnie czego szukać i wtedy jest zdecydowanie łatwiej… ja z tymi tematami nie obcuje na codzień i gdyby nie HA napewno nie brałbym się za to. Plan mam taki żeby to zrobić i nigdy nie ruszać! :slight_smile:

Dokładnie, szczególnie zawodowo jak ja :grin:.

No i dobra! to ogarniam! :slight_smile: ale czy nie będzie przeszkadzało że w cloudflare mam nie usuniętą domene? szukałem informacji jak to zrobić i dalej nie wiem. Myślę że jak uda mi się usunąć starą domene z cloudflare to dopne nową założoną w OVH. Pożniej jak pisałeś wkleje te dwa serwery DNS z cloudflare… i teraz pytanie… propagacja może trwać 72godziny… tyle to rzeczywiście trwa? muszę postawić dostęp na nogi bo w sobote rano wyjeżdzam na dwa tygodnie a ja nawet akwarium morskie mam sterowane z HA i chciałbym mieć podgląd :wink: także teraz najważniejsze! jak usunąć z cloudflare starą domene?? czy może sobie ona tam istnieć poprostu i nie będzie męcić?

Nie będzie.

Mam w ovh dwie domeny i z tego co pamiętam aktywacja trwała niespełna godzinę

W cloudflare klikasz na domenę którą chcesz usunąć, otworzy Ci się na zakładce “Overview”.
Po prawej stronie masz “Quick Actions”, przewijasz na sam dół w pozycje " Advanced Actions" gdzie masz “Remove Site from Cloudflare”.

Na darmowym koncie CF (Cloudflare) możesz mieć kilka domen, tym sie teraz nie przejmuj, dodaj kolejną, nic sie nie stanie, usuniesz na samym końcu “specjalnej operacji …” :wink:

To zależy od wartości TTLa przy rekordzie SOA w DNSie dla danej domeny, sam możesz sprawdzic TTLa np. za pomocą strony https://mxtoolbox.com, a propogacja zmian w CF trwa max 5 minut (TTL=5minut).

1 polubienie

Po skopiowaniu adresów:

Operacje na moich domenach

Poniżej znajduje się lista wszystkich realizowanych operacji wymagających czynności z Twojej strony.

Domena Operacja Komentarz Data przetwarzania Data aktualizacji Data zakończenia Status
xxxxxx.ovh Aktualizacja serwerów DNS NS pushed from the operation to the database 20.07.2023 20:39 20.07.2023 20:34 Do wykonania
xxxxxx.ovh Weryfikacja kontaktów 20.07.2023 21:20 20.07.2023 20:20 Do wykonania

Ale widzę że to trwa i nic się nie zmienia… czy ta operacja teraz to już ta propagacja które może trwać kilka h??

aktualizacja.
adresy w zakładce Serwery DNS właśnie się zaktualizowały na te wklejone przeze mnie… czyli teraz jest czas na odinstalowanie dodatko w HA i zainstalowanie od nowa…?
Panowie! jak Wam się uda to mną zrobić to szacun dla Was!! :slight_smile:

aktualizacja:

[21:19:14] INFO: Checking add-on config…
[21:19:15] INFO: Checking for existing certificate…
[21:19:15] INFO: Existing certificate found
[21:19:15] INFO: Checking for existing tunnel…
[21:19:15] NOTICE: No tunnel file found
[21:19:15] INFO: Creating new tunnel…
failed to create tunnel: Create Tunnel API call failed: tunnel with name already exists
[21:19:16] FATAL: Failed to create tunnel.
Please check the Cloudflare Zero Trust Dashboard for an existing tunnel with the name homeassistant and delete it:
Visit https://one.dash.cloudflare.com, then click on Access / Tunnels
s6-rc: warning: unable to start service init-cloudflared-config: command exited 1
/run/s6/basedir/scripts/rc.init: warning: s6-rc failed to properly bring all the services up! Check your logs (in /run/uncaught-logs/current if you have in-container logging) for more information.
/run/s6/basedir/scripts/rc.init: fatal: stopping the container.

Stary tunel trzeba było usunąć… usunąłem i śmiga !!! :slight_smile:

Dzięki Panowie za pomoc! jesteście WIELCY!

1 polubienie

A nie mówiłem, napisz na forum.arturhome a pomoc uzyskasz na pewno :wink:.
Teraz możesz się pobawić sub-domenami do innych usług w domowej sieci.

Nie ma za co :slight_smile:.

Myśle że następna zabawa z cloudflare będzie jak mi wywalą opłaconą na dwa lata domene :wink:

Dzieki za pomoc! Szkoda że w innych miejscach przyjęła się zasada, że zaikowi nie ma co tłumaczyć, lepiej go wyśmiać… tu na szczeście zawsze się znajdzie pomoc! :slight_smile:
Pozdro!!

Też zdecydowałem się na ovh, coś poklikałem ale nie działa. Mam wątpliwości czy dobrze w zakładce Strefa DNS (na OVH) dodałem adresy. Wchodząc w Strefa DNS klikam dodaj rekord i wybieram … No właśnie co powienien wybrać? Do wyboru jest A, AAAA, NS, CNAME, DNAME.

Edit:

@DariuszSz - mógłbyś krok po kroku napisać co trzeba zrobić na stronie ovh? Wątek trochę chaotyczny i im dłużej się nad tym zastanawiam, tym więcej wątpliwości.

1 polubienie

Bo tu się nie ma nad czym zastanawiać, u dostawcy domeny czy to freenom czy ovh czy innego dostawcy, zamiast podanych serwerów NS podajesz te, które wygenerował Tobie CF i to koniec, nic nie dodajesz więcej.

Chaotyczny bo zamiast konkretnych odpowiedzi, np. na moje pytanie, lub np opis krok po kroku, to dużo jest odpowiedzi nic nie wnoszących do tematu. Czyli jaki ten typ DNS mam wybrać?

po stronie CF żadnego, po ustanowieniu tunelu i połączeniu, CF sam ustawi użyte DNS np. CNAME.
PS Miałeś już skonfigurowane i działające połączenie HA z CF np. używając dodatku Cloudflare ?

Miałem już dodatek Cloudflare skonfigurowany tylko przez domenę .ml z freenom ale przestała ona działać ostatnio