Co lepsze CC2531 czy Conbee II

Ma ktoś porównanie? Jakieś uwagi z chęcią poczytam.

@ozzinse jeśli nie chcesz mieć problemów z zasięgiem to kup conbee.

A jak w tym zestawieniu wypada Sonoff Zigbee Bridge + Tasmota?

Nie rozumiem tego narzekania na zasięg CC2531. Podpinasz pod przeduzecz usb, żeby nie było zakłóceń i działa :slight_smile: jeżeli jeszcze nie jesteś zadowolony z efektu robisz router według instrukcji na stronie projektu i łapiesz urządzenia w promieniu 100 m :slight_smile:

Działa stabilnie, cały czas jest rozwijane i co najważniejsze ma o wiele więcej współpracujących urządzeń :slight_smile:

Edit:

Niedawno widziałem filmik z Mostkiem Sonoffa z otwartym softem. Zapowiada się obiecująco… bardzo dobry zasięg i pomijamy mqtt. Niestety obecnie baza urządzen jest dość skromna :frowning:

Nie jest chyba tak zle :wink:

Jezeli CC2531 to tylko z zewnetrzną anteną, bez zasięg jest słaby, oczywiscie tak jak pisze @mistah , dongle na przedłużaczu USB - takie są moje doswiadczenia, niczego innego nie używałem. Nie wiem jaki jest limit urządzeń zigbee podpietych bezposrednio pod bramkę w obu rozwiązaniach.
@mistah

robisz router według instrukcji na stronie projektu i łapiesz urządzenia w promieniu 100 m

stwierdzenie poparte własnym doswiadczeniem?

1 polubienie

Tak :slight_smile: co prawda po drodze jest tylko 1 ściana :wink: więc zapewne w mieszkaniu realnie będzie około 40/50 m

Edit:

Dla mnie nie ma większości chińczyków, z których korzystam :slight_smile: ale zapewne jest to kwestia czasu i zacznie współpracować z większością sprzętu :slight_smile:

Cześć,
Trochę minęło od ostatniego wątku dlatego też pytam, nadal bardziej opłacalne pod kątem niezawodności i stabilności będzie Conbee 2?

Cobee II obsługuje zigbee2mqtt. Więc ilość obslugiwanych urządzeń jest taka sama jak przy CC2531.

Conbee 2 ma czasami problem vm po restarcie wpada w pętle i trzeba go wyjac zamontować ponownie i rusza a fak to jestem zadowolony.

Edit:
I jeszcze jedno uważaj bo Chińczycy wysyłają już gadgety z wersją 3.0 - Conbee2 ma z tym problem

@ozzinse edytuj Swoje posty - nie pisz jednego pod drugim!!!

Zatem przewaga CC2531 na ten moment (poza ceną) jest żadna?
Co do v.3.0. problem typu nie łączy się czy nie jest obsługiwane?
Z góry przepraszam za tyle pytań, ale dopiero wchodzę w ten świat i zastanawiam się nad zakupem…

U mnie przewiduję tylko gniazdka (typu sonoff lub Blitz), switche, czujniki temperatury ale to po BLE.

To może tak: “Nawet jeżeli ktoś kupi mocny koordynator i wgra do niego zigbee 3.0 to jedno urządzenie w sieci które będzie miało zigbee 1.2 spowoduje że koordynator będzie pracował w wersji 1.2 (dostosuje się do tego co potrafią urządzenia)” - na podstawie Cc2538 zigbee2mqqt - #11 przez jolka - faq - AI-Speaker.

To zacznij od czytania dokumentacji Supported Adapters | Zigbee2MQTT.
Żeby nie było: mam CC2531, obsługuje urządzenia Zigbee 3.0 mimo, że wgrany jest firmware z wersją Zigbee1.2.