Co nowego - wersja 0.115

Możecie tu zgłaszać pisać o waszych doświadczeniach, problemach z ostatnią wersją przedstawioną w ostatnim materiale

Znalazłem kolejny błąd w wersji 0.115. Integracja OpenWather po przeniesieniu konfiguracji do UI straciła wsparcie dla języka polskiego.

Z Yeelligh miałem problemy ale po restarcie żarówki do defaultowych ustawień poszło.

Daj znać jak zaradzisz coś wymyślisz, bo w statusie porannym będzie problem:)
Myślałem o integracji z inną pogodą, ale nie znalazłem w PL

Już zgłosiłem do HA powinno być w najbliższej poprawce

Zabrali Kalendarz ljmerza calendar-card :frowning:

U mnie są bugi w automatyzacji HA jakiekolwiek uruchomienie automatyzacji ręczenie z menu automatyzacji zawiesza sys automatyzacji HA.

Zastanawiam się czy już instalować wersję 115.3, czy też jeszcze poczekać na 4, @artur poprawka do OpenWeather wyszła?

Ja bym jeszcze czekał. Poprawka do OpenWeather nie załapała się na 115.3. Shelly cały czas się dziwnie zachowuje i co jakiś czas “odpada” mi jakieś urządzenie. Do tego co chwilę ktoś zgłasza, że ma z czymś problemy.

Dzięki Artur, w takim razie jeszcze poczekam.

Cześć, wczoraj zrobiłem kolejną aktualizacje, i tak nie pokoi mnie fakt, że często pojawia mi się taki wpis. Nawet jak coś bezpośrednio wpiszę do głośnika, żeby zmienił tekst na mowę i zrobię jakiegoś byka, to również otrzymuje taki błąd. Czy tts też była jakaś aktualizacja?, ten błąd mam aktualnie ze statusu porannego, jak pozmieniałem na tą jedną encje polską.

“Call-service API error. Error Message: Invalid MultiSpec data: TextFrame(encoding=<Encoding.UTF8: 3>, text=[‘pl’])”

Ostatnio była aktualizacja node-red. Ciekawe jest to, że też mam taki błąd ale nie na wszystkich komputerach. Jak robię poprawki z Windowsa to mam ten błąd jak robię poprawki z Linuxa wszystko jest ok (jeszcze muszę to potwierdzić kolejnymi testami).
Wydaje się że problemem jest to że edytor nodu funkcji coś dokleja do kodu. Bo jak przekopuje jakiś istniejący nod z wiadomością do nowego procesu to jest ok. Ale jak zmienię chociaż jedną literkę w treści komunikatu i zatwierdzę zmianę. To mam ten sam błąd. Jednym słowem coś spieprzyli :smiley: spróbuję jeszcze dzisiaj zobaczyć kiedy to się sypie i jak to obejść.

to nie bedzie wina node reda, bo w dashoardzie admin jak wpiszesz jakieś słowo błędnie do głośnika do przetłumaczenia to jest ten sam błąd, a aktualizcje node reda robiłem przed chwila, a problem wczoraj zauważyłem, stawiam na tts i polski język

Ale gdyby to był tts to nie działały by wszystkie komunikaty. A u mnie nie działają tylko nowe. A cache tts mam czyszczony. A jaką masz wersję HA? Bo ja wczoraj zrobiłem aktualizację do 0.115.4
Trzeba zapytać czy ktoś z wersją wcześniejszą też ma ten problem.

Przywróciłem backup 115.3 i mogę potwierdzić że wersja 115.4 ma błąd. Teraz mogę wpisywać byle jakie błędne słowa do tłumaczenia na mowę i błędu nie wywala. Co prawda nie słyszę co mówi głośnik bo jestem w pracy ale głośnik prawidłowo się załącza

działa 100% na głośnikach

@luki25 dzięki za weryfikację. Oj dawno nie było tylu problemów z ha jak z tą wersją 0.115 :smiley:

To ja w takim razie poczekam jeszcze na kolejną poprawkę

@pawelwaz lepiej poczekaj na 0.117 :grinning:

Taka ciekawostka… Kto zauważył modulację dźwięku TTS od wersji 115?. Modulowany głos pojawia się przy długich wiadomościach, ale nie wiem z czego to wynika.
Przepraszam za takie zamieszczenie pliku mp3, ale innej opcji nie widzę żeby to pokazać
(dopisek json do usunięcia)
pl-_google_translate.mp3.json|attachment (100,8 KB)

i juz jest poprawka, w info jest tylko naprawa błędu tts, chyba był to wyjątkowo drażliwy błąd