Conbee 2.0 automatyczne odmontowanie na Synology Virtual Manager

@bartik22 nie mam właczonej hibernacji :frowning: - masz rację, że ta opcja miałaby sens.
@macek też nad tym myślę, aby postawić HomeAssistant na dockerach, a nie na wirtualnej maszynie. Ja korzystałem z tego tutoriala i wszystko wydawało się proste
Wprowadziłem zmiany do konfiguracji o których wspomniał @rafkan na razie działa, zobaczymy jak długo.

Niestety mogę tylko potwierdzić problemy z VM - synology i conbee II. Każdy restart zigbee2mqtt odmontowuje mi urządzenie usb. Kombinowałem już z zamianą portów, przedłużkami, zapisami ścieżki portu. Dodam, że “zrobiłem sobie dobrze” przechodząc ze stabilnie działającego CC2531, ale przybywa mi urządzeń i zdecydowałem się na Conbee II. Jeśli ktoś spotka się z rozwiązaniem problemu dajcie znać.

1 polubienie

@Automatic @Bartłomiej_Borzucki @Nickon
Sugerowałem to w PW z jednym z użytkowników, ale skoro problemy z Conbee2 mają masowy charakter, to proponuję założyć wątek, w którym każdy z problemami podzieli się numerem seryjnym swojego koordynatora - w ten sposób jest cień szansy na potwierdzenie lub zaprzeczenie teorii o wadliwej serii.

@szopen Nie wiem dokładnie, który numer powinienem podać:
BN-600107
ConBee 2.0 FCC ID: XVVCONBEE 2.0
IC: 8720A-CONBEE 2.0
@rafkan zmiana nazwy urządzenia nie pomogła. Ciągle restarty :frowning:

U mnie:
BN-600107
ConBee 2.0 FCC-ID: XVV-CONBEE2
IC: 8720A-CONBEE2

Czyli dokładnie to samo, co wyżej

To jest model, a numer seryjny wygląda mniej więcej tak: DE2345678, ale sugeruję stworzenie osobnego wątku i zaproszenie do wpisów innych z problemami rozłączania (podobnych wątków jest kilka, więc wywołałem osoby tylko stąd).

Czy coś się wyjaśniło z tym automatycznym odmotowywaniem??
Pytam ponieważ mam DS 220+ i chce zakupić Conbee 2. HA mam na wirtualnej maszynie na DS.
Zastanawiam się czy warto czy problem został rozwiązany.
@rafkan proponował zmianę w wpisie konfiguracyjnym ale nie znalazłem info czy ten zabieg pomógł??

Miałem taki sam problem. Wyłącz maszynę z ha. Zmień USB 3.0 na 2.0. następnie wybierz urządzenie conbee i kliknij plusik obok. Możesz uruchomic ha

U mnie problem nie ustąpił. Mam CC2652P od Grzegorza i od lipca 2021 miałem 0 problemów. @Lomax1983 wg mnie nie warto. Ja zmieniałem USB 3.0 na 2.0 i nic nie pomogło ;/

Dzięki za info, mogę prosić jakiś kontakt do Grzegorza też bym zamówił??

ja posiadam Conbee na virtualce w Synology i u mnie nie rozłącza. Czasem sporadycznie jak maszynę uruchomię ponownie to po 5 min się rozłączy, po ponownym ręcznym dołączeniu chodzi cały czas nawet gdy HA (nie cała maszyna wirtualna) się ponownie uruchamia np po aktualizacji. I u mnie nie ma różnicy czy usb3 czy 2.0

HA jest tylko kontenerem, zupełnie oddzielnym od kontenera Z2M, więc jego restarty nie mają wpływu.

Odkopuję ten temat, ponieważ natrafiłem na niego tydzień temu. Przeanalizowałem problem, przetestowałem różne sterowniki, zasilacze, kontaktowałem się z premium suportem Synology i powiem tyle: wyrzućcie ten Conbee2 do śmieci.

Gdzieś na konkurencyjnym forum znalazłem post, w którym ktoś napisał, że na donglu od Sonoffa problem nie występuje. Kupiłem więc na Allegro( SONOFF Zigbee 3.0 USB Dongle Plus) z zamiarem zwrotu w razie czego, i wszystko działa jak należy. Dongle się nie odłącza.

Serwer: DS423+
Home Assistant - Instalacja na Synology VMM
Wersja systemu: DSM 7.2.1-69057 Update 3

W tym miejscu chciałem serdecznie pozdrowić autora bloga hejdom, za jego fachowe porady dotyczące Conbee 2 jako najstabilniejszej bramki. Nie, nie jest, i po migracji na Sonofa rozwiązało się 10 innych innych problemów z siecią Zigbee które miałem na tym przeklętym Conbee.

1 polubienie

Nie mam żadnych powodów żeby to zrobić, używam tego sticka od bardzo dawna i nie mam żadnych problemów z siecią Zigbee. Zwalasz winę na sticka bo nie działa z wirtualizacją, nie musi bo nie był do tego projektowany jak i każde urządzenie, to po stronie wirtualizatora leży wyzwanie aby tak napisać “sterowniki” zeby urządzenia pracowały prawidłowo, jak widać nie każdym to się udaje.

2 polubienia

Ja bym napisał - wyrzućcie te Synology do śmieci, skoro nie daje sterowników do topowych sprzętów, bo ktoś nie chce im zapłacić haraczu? Conbee wcale nie jest tu wyjątkiem.
Mam Conbee2 od paru lat i to jeden z najlepszych dongli zigbee na rynku.

Ale oddzielmy kłamstwo od prawdy. Synology a dokładniej DSM nie działa w próżni i oni nie tworzą rozwiązań. Maszyna wirtualna Synology to zwykły qemu z ich nakładką graficzną, ale pod spodem jest to rozwiązanie Opensource, które jest szanowane i powszechnie używane. Dodatkowo nikt nie płaci Synology za sterowniki do Zigbee, bo ich system tego nie wspiera i po prostu system linux udostępnia urządzenie jakim jest port usb do maszyny wirtualnej.
Faktem jest, że Conbee 2.0 nie działa na Synology i pewnie na Qnapie też. Skoro inne urządzenia o podobnej funkcjonalności działają dobrze z QEMU i na Synology to raczej producent dał ciała, a nie DSM, który pełnymi garściami czerpie z rozwiązań opensource.
CBDU

ps ja swoje conbee 2 oddałem na gwarancji na Amazonie - dokładnie opisujac problem - zwrot był szybki i bardzo prosty

1 polubienie

Brawo i po problemie.

Piszesz z dwóch kont :slight_smile:

Jakieś sterowniki są do Conbee2 ? Jakie to może sam potestuje .

DSM jest oparty na jądrze Linux’a ale to od Synology zależy jego kompijacja i dostarczanie takiego a nie innego zestawu sterowników do jądra. Wg Twojej logiki - wszystko co działa na linux powinno działać na DSM, a tak nie jest w przypadku żadnego systemu.
Potwierdzeniem na to, że za dostarczeniem lub nie sterowników stoi Synology jest fakt, że jeszcze w DSM 6 wszystko działało po wyjęciu z pudełka. Sytuacja uległa zmianie wraz z nastaniem DSM 7.
Dobry poradnik pokazujący w czym problem:

2 polubienia

Nie znam użytkownika baltazar

W wersji DSM 6x działało. Ale Synek od wersji 7x bardziej sprawdzał sterowniki pod kątem bezpieczeństwa. Tak gdzieś wyczytałem. I rozwiązania mniej popularne, mniej wykorzystywane, albo mniej rozwijane, które nie przechodziły przez ich sito, nie były natywnie w systemie.