Conbee 2 raspberry pi 4 domyślna instalacja a Zigbee2mqtt

To mój pierwszy post więc cześć wszystkim! Mam nadzieje że to proste pytanie nikogo nie urazi :slight_smile: Pewnie jak i większości na tym forum udało mi się uruchomić home Assistant na rb4 posługując się wskazówkami Pana z blogu hejdom, wszystko poszło dość sprawnie ale nie instalowałem dodatkowo 2mqtt, jedynie co zrobiłem to po wykryciu conbee przez HA kliknąłem konfigurujące automatyczną, udało się już uruchomić kilka urządzeń i wydaje mi się ze wszystko jest ok, ale nie chciałbym za jakiś czas ponownie wszystkiego konfigurować od nowa, stąd moje pytanie czy ta instalacja która została przeprowadzona automatycznie daje podobne możliwości obsługi urządzeń co 2mqtt czy mogę używać conbee w takiej konfiguracji jak teraz? Czy lepiej od razu instalować 2mqtt?

To jakim dodatkiem obsługujesz Conbee2 ? Jeżeli obsługujesz deCONZ to nie możesz mieć drugiego dodatku do obsługi tego samego koordynatora (ConBee). Musisz wybrać jeden deCONZ
lub Zigbee2MQTT.

z automatu zainstalował się deCONZ ale już chyba sobie odpowiedziałem sam na pytanie, sprawdziłem ilość urządzeń obsługiwanych przez obydwie aplikacje i tutaj 2mqtt wydaje się bezkonkurencyjne, jak uważasz?

Albo Zigbee Home Automation - Home Assistant tak więc @dziuniu do koloru do wyboru :slight_smile:.

Jak dla mnie to najbardziej otwarte oprogramowanie do Zigbee, miałem niewspierane urządzenie i bez problemy przy współpracy autora oprogramowania “dało się” dodać wsparcie.

Zigbee Home Automation używałem na początku swojej przygody z HA, w tamtych czasach nie porwał mnie swoją funkcjonalnością, ale od tego czasu upłynęło sporo wo(ó)dy więc nie mogę się wypowiadać na jego temat . 2mqtt jest spoko i jak na początek jest OK, co do za i przeciw to musisz się poradzić @macek .