Conbee II na HP T630 AMD

Już próbowałem w środę i jest to samo na natywnym HAOS co też mnie bardzo zdziwiło. Windows 10 64 bit home edition na poziomie 25 watów, już nie mam pomysłow co jest nie tak. Jeszcze działa mi raspberry pi 4 cały czas, boję się przesiadać na terminal. Kupiłem z allegro ten terminal tydzien temu i cały czas testuję. Ale brak mi sił i pomysłow. Jak zaglądam do supervisor potem system to użycie procesora pokazuje na poziomie 2 procent. A terminał cały gorący i pobór 25 watów. Nawet na proxmos w home assistant pokazuje około 2 procent, ale już w proxmos pokazuje że HA używa 50 % procesora srednio

Nie czuję się na siłach zgadywać co możesz mieć w swojej konfiguracji, takiego, że może działać nie obciążając procka arm, a obciążając procek amd, ale jedyne co mi przychodzi do głowy to specyficzna obróbka wideo, która w starych prockach x86 może nie mieć akceleracji sprzętowej (hmm może to motionEye? - co chwilę czytam, że komuś zjada procka, czego nie doświadczyłem nigdy, ale też nie używałem nigdy zabytkowych procków x86 do instalacji HA).

Dziękuję kolego szopen, poszedłem Twoim tropem, ale motionEye nie zjadało mi procka, ale wyłączyłem na chwilę zigbee2mqtt i zużycie prądu spadło na 14 watów. Na moim działającym raspberry mam zigbee2mqtt cc2531 i działa poprawnie i lekko, raspberry ma 7 % obciązenia, ale na próby narazie kopiowałem backup z raspberry z HA i przywracałem go na testowej maszynie bez przekładania cc2531. Czy to możliwe ze po przywróceniu backapu z innej maszyny bez przepinania cc2531 jest takie zachowanie ? Teraz następne testy muszę zrobić z podstawieniem takiego samego ip które ma działające HA na raspberry i podłączenje cc2531 do nowej maszyny i włączenie zigbee2mqtt. Dziisaj już tego pewnie nie ogarnę

Edit:
Witam po dłuższej przerwie. System wydaje się być teraz stabilny i nie za bardzo
prądożerny.
Sprzęt i konfiguracja cała to:
Hp t630 dysk ssd 120MB
RAM 8GB
CC2531 z anteną
Zainstalowany Proxmos a na nim Home Assistant, UniFi Controller i PiHole
Całość zamyka oscyluje między 14,8 - 17.6 Wat
Może przyda się komuś moje doświadczenie z tym modelem terminala
Duże zużycie procesora było spowodowane dwiema przyczynami
Pierwsza to uruchomiona wtyczka zigbee2mqtt bez konfiguracji, procesor pracował wtedy na
50 do 77 procent mocy, po konfiguracji i podłączeniu urządzen, pobór mocy nacznie spoadł,ale
oscylował między 18 a 22 Waty pobierane z sieci i procesor na 30 procent użycia. Walczyłem
z instalowaniem na debianie11 i było to samo. Instalacja HassOS podobnie
Przyczyną okazał sie port usb2.0 do którego podłączoyy był cc2531. Wszystkie porty USB 2.0 wykazywały
duże zużycie procesora i prądu z sieci. Podłączenie do każdego portu USB 3.0
spowodowało spadek poboru prądu na 14,8 do 17.6. Podłączałem cc2531 przez
HUB aktywny na testy, żeby sprawdzić czy może jest za mało wydajne prądowo jest
USB 2.0 ale wynik był ten sam. Tylko podłączenie pod USB 3.0 stabilizuje znacznie spzęt i
użycie procesora na poziomie 5 % widziane w Pulpicie proxmos i 0,1 w Home Assistant.
Pozdrawiam i dziękuję członkom forum za zainteresowanie.

2 polubienia

Wirtualizacja. Stąd taka moda. Bo zamiast przykładowo 3 osobnych maszyn mamy jedną na której stawiamy Ha + fjuczery indywidualne dla danego użytkownika ( czyli np. ma być TANIO co się potem mści niestety ).
Sam zaczynałem od PROXMOXA i to nie na słabym sprzęcie.
Obecnie z tego rozwiązania już zrezygnowałem bo sam PROXMOX mnie dość skutecznie z tego wyleczył.

Dla mnie stawianie VM tylko po to żeby chodził tam HA mija się z celem .

1 polubienie

Każda konfiguracja systemu ma jakieś plusy i minusy, ale przede wszystkim dodatkowa wirtualizacja na zbyt słabym sprzęcie nie jest dobrym pomysłem (a czemu napisałem dodatkowa - bo wewnątrz HA i tak już mamy wirtualizację - zarówno sam HA jak i Supervisor a także wszystkie addony są dockerowymi kontenerami).