CORAL TPU i kamera

Hej, kupiłem CORAL TPU i chciałem podłączyć go do HA.
HA mam postawione na RPI4 8MB i SSD, mam jedną kamerę IP 4MP Hikvision i po zainstalowaniu MotionEye obraz z kamery w podglądzie online klatkuje się co jedną sekundę, po wyłączeniu MotionEye i dodaniu integracji kamery bezpośrednio do konfiguracji YAML obraz idzie płynnie.
Czy ten CORAL ogarnie tę kamerę w MotionEye aby obraz z kamery był płynny ?
Jak to skonfigurować ?

Pozdrawiam.

Nie ogarnie, bo to zasadniczo nie do tego służy

Swoją drogą jedyna integracja, jaką znam (“ze słyszenia”) i jest w stanie korzystać z tego akceleratora (do rozpoznawania treści) to

Jeśli obraz w MotionEye się zacina, to najprawdopodobniej masz go po prostu źle skonfigurowanego (u siebie miałem kiedyś 4 kamery w MotionEye pod HA na RPi3 i to działało płynnie), przede wszystkim zrezygnuj z transkodingu, jeśli weźmiesz stream z kamery “jaki jest”, to będzie on płynny.

Integracje motionEye robiłem w/g poradnika Artura:

Co masz na myśli pisząc " zrezygnuj z transkodingu" ?

Pozdrawiam.

Mam na myśli transkoding, czyli szczególny przypadek rekompresji, w którym stream wejściowy jest w innym formacie od wyjściowego - inny kodek i/lub kluczowe parametry, ale generalnie jakakolwiek rekompresja może być źródłem “czkawki” jeśli dany kodek nie jest wspomagany sprzętowo.

Inny przypadek rekompresji to nakładanie napisów (data/czas/nazwa), czy tzw. maski prywatności na poziomie MotionEye, podczas gdy kamery mają takie możliwości (i świetny przykład - czasem np. w starszych modelach właśnie w celu minimalizacji obciążenia procesora kamery maskę można nakładać tylko równo z granicami makrobloków).

W temacie RPi4 zatrzymałem się na etapie 2019 roku, więc nie wiem czy obecnie jest już wspierana akceleracja sprzętowa dla enkodera i dekodera h264 (wtedy nie była, choć sprzętowo jest możliwa), jeśli chodzi o h265 to z tego co kojarzę istnieje tylko sprzętowe wspomaganie dekompresji i wymaga (bądź jest to zalecane?) też ręcznego przydziału większej ilości RAM dla karty graficznej. Jakkolwiek takie wsparcie musi być przynajmniej na poziomie motion.

Nie wiem jakie streamy masz dostępne ze swojej kamery, ale to właśnie odpowiednio konfigurując kamerę często można ułatwić dalszą obróbkę obrazu.

Natomiast “klatkowanie” może wynikać też z czegoś zupełnie innego - po prostu poeksperymentuj z parametrami.

MotionEye jest właściwie nakładką graficzną na motion więc czego się spodziewać po danym parametrze najlepiej poczytać “u źródła”, czyli w dokumentacji… motion
https://motion-project.github.io/motion_guide.html