Cyfrowy termometr na rurę pex lub inną

Witam, szukam termometru który będzie współpracował z sonoff TH16, termometr musi być przystosowany do wpięcia go w instalacje wodną czyli musi być na jakiś króćcach hydraulicznych. Chyba, że ktoś ma jakiś patent jak wmontować sensowne taki termometr w rurę pex aby było szczelnie?

A nie wystarczy przyłożyć do rury i nałożyć izolacje termiczną :thinking:


/
Lub taki

/
Bardziej Pro

1 polubienie

to jest najprosciej ale nie najdokładniej :wink: w ostateczności tak zrobie ale wolał bym cos bardziej pro.

Główny problem to PEX, zwykłe metalowe rury nadają się do pomiaru od zewnątrz - możesz po prostu wstawić odcinek rurki miedzianej w instalację PEX (jakieś przejściówki jeśli dobrze kojarzę istnieją), dorzucić do niej taką sondę hermetyzowaną oraz otulinę termoizolacyjną na ten odcinek (by sonda miałą temperaturę rurki a nie powietrza).

Cześć szopen :wink: tak wiem to bardziej chodziło mi właśnie o podanie modelu takiej sondy którą sonof th16 bedzie widział bez zgrzytów.

Z tej przyczyny dużego wyboru nie masz - DS18B20 czyli taki jak zaproponował @krskrab
umieścić w trójniku w gilzie.
https://allegro.pl/oferta/tuleja-oslonowa-do-czujnika-temperatury-tatarek-9160724964?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_ogrzewanie_pla_ss&ev_adgr=ogrzewanie&ev_campaign_id=14937753733&gclid=CjwKCAiA_omPBhBBEiwAcg7smXMEAfGWuKTAGElwYqLeXs5Z8W9_BV1a_9dDVYkGUUrOUlpq0tRTShoC950QAvD_BwE

1 polubienie

W środku tej hermetycznej sondy jest DS18B20, sprawdź dokumentację TH16, bo np. na ESPHome to będzie OK a nie wiem jaki masz soft.

1 polubienie