Czasowe załączenie encji bez użycia automatyzacji

Tak . W jakś sposób rozwiązałem problem . Na module wykonawczym zainstalowałem Suplę a w niej ustawiłem jako funkcję “automat schodowy” a czas załączania przekaznika na 1s . A wiadomo jak dziala automat schodowy - załączy i po upływie zadanego czasu wyłączy . I już nie muszę mieć żadnej automatyzacji . No oczywiście poza wysłaniem powiadomienia że brama otwarta ,gdy rozewrze się czujka bramy i jeszcze zapala mi się wtedy w garażu światło .

1 polubienie

super że rozwiązałeś problem. Niestety mi to nie pomoże bo ja to muszę zrobić w esphome

No to zrób

Zrobisz jak zechcesz . Ale z mojego doświadczenia powiem ci że na supli działa super i nie mam żadnych kłopotów . Do tego bardzo fajna konfiguracja . Mak kilka urządzeń na supli i wszystkie chodzą dobrze . A miałem na zigbee , tasmocie i supli . Ta ostatnia najlepiej mi działa w garażu . Oczywiście na zigbee też mam sporo urządzeń . Kupujesz


Wgrywasz do niego suplę i masz cztery przekazniki . Ja jeden mam do bramy , drugi do światła w garażu i trzeci światło kanał a jeden jeszcze wolny . Dodadkowo do jednego gpio podłączyłem sobie BNP280 i mam ciśnienie i temperatura w garażu .

No właśnie . Zapomniałem jeszcze dodać w poprzedniej odpowiedzi że do wspomnianego modułu mam podpięte dwa wyłączniki krańcowe które odzwierciedlają stan bramy i furtki z garażu .

To opisz dokładnie co chcesz uzyskać na ESPHome i na jakim module.

@macek mi to się wydaje, że @strzegus się omyłkowo podpiął do wątku skupionego głównie na firmware ptvo.
W takim wypadku sugeruję osobny dedykowany wątek.

1 polubienie

Już ogarnęłam blokuję switch przez template gdzie dodałem godziny kiedy ma być blokowany switch i do tego wszystko na esp