Czujnik czadu & gazu

Cześć. Brakuje mi urządzenia jakim jest czujnik czadu & gazu. Najlepiej jeśli to urządzenie będzie wielofunkcyjne 2w1 jeśli takowe w ogóle jest dostępne na rynku. Na allegro znalazłem coś takiego, ale obstawiam, że w żaden sposób nie będzie się dało tego sparować z HA.aukcja
Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić ;d Bardzo prosiłbym Was o polecenie czegoś sensownego.

Bardzo mi się podoba opis:

Czujnik […] cenionej marki

A na zdjęciach whitelabel od Tuya :stuck_out_tongue_winking_eye:

Bezpośrednio nie, ale posiada wyjścia alarmowe, które można podłączyć np. najprościej adaptując jakiś czujnik otwarcia okna.

Wyjście alarmowe: przekaźnik (NC)
Wyjście sterujące: wyjście zaworu sterującego 12V

Tu też była dyskusja o czujnikach:

Akurat natrafiłem na ten wątek, ale nie ma tam urządzeń stricte 2w1 ;d zastanaw się też nad tym SNT026 - to jest to samo co tutaj tańsze o 5dyszek, ale przepakowane i sprzedawane pod inną nazwą :smiley: https://allegro.pl/oferta/czujnik-czadu-xtreme-tlenku-wegla-co-wifi-tuya-11217543364?fromVariant=10147221547
Zdecydowałeś się może na zakup tego czujnika? Jeśli tak to masz już jakieś opinie? Czekam jeszcze na odpowiedź od sprzedawcy, czy mają tę drugą wersję z możliwością podpięcia do bramki.

@RobinI30 Przepraszam, ale dopiero co zaczynam przygodę ze Smart domem i na ten moment nie mówi mi to zbyt wiele ;d W jaki sposób czujnik otwarcia okna jako adapter ma zbierać i przekazywać te dane z czujnika do HA?

Najprościej - taki czujnik wykrywa otwarcie okna przez kontaktron ( czyli zwykły styk uruchamiany magnesem). Podłączając wyjście czujnika gaz (Wyjście alarmowe: przekaźnik (NC) ) w miejsce kontaktrony w cz.okna możesz jego stan przesłać do HA.
Rozwiązanie trochę na około i wymaga trochę przeróbek;) ale miałbym większe zaufanie do czujnika, który posiada deklarację zgodności z PN niż do czegoś co nie wiadomo nawet jak jest skalibrowane.
Wysyłające tylko powiadomienie i nie dające w ogóle gwarancji, że ją otrzymasz i odpowiednio zadziałasz. To jest moje zdanie i nie musisz się z nim zgadzać.
Ten pierwszy daje większe możliwości i gwarancję, że zrobi sam to co trzeba poza jakimiś automatyzacjami HA - pod warunkiem, ze z takiej możliwości skorzystasz (Wyjście sterujące: wyjście zaworu sterującego 12V).