Czujnik Dymu ZigBee TUYA Smart wykrywa urządzenie w HA ale nie ma encji

Witam

mam czujnik:

HA wykrywa go jako urządzenie w Zigbee Home Automation ale bez encji
jak wchodzę w urządzenie mam coś takiego:
** Zigbee info**
IEEE: bc:33:33:ff:ee:4e:e2:ed
Nwk: 0xec09
Device Type: EndDevice
LQI: 42
RSSI: Nieznany
Ostatnio widziane: 2020-11-03T09:37:50
Źródło zasilania: Battery or Unknown

i jeszcze mam przyciski: REKONFIGURACJA URZADZENIA, SYGNATURA URZADZENIA ZIGBEE, ZARZĄDZAJ KLASTRAMI

Poradzicie coś na to ?

@Hantle a jesteś pewny, że to urządzenie jest wspierane przez ZHA? Przegladając listę na https://zigbee.blakadder.com/zha.html nie widzę takiego modelu czujnika. Jakie urządzenie jest u Ciebie koordynatorem sieci Zigbee?

Tak widziałem, nie ma na liście, ale jak podłączyłem wykrył, więc myślałem że jeszcze trzeba coś skonfigurować.
Czy ta lista się powiększa ? Czy jest szansa że kiedyś się pojawi ten mój detektor ?

kupiłem takie urządzenie do zigbee: CC2531zigbee2mqtt

@Hantle urządzenie Zigbee zostanie zawsze wykryte ale to nie oznacza, że automatycznie będzie poprawnie obsługiwane.

Jeżeli posiadasz stick CC2531 to możesz uruchomić Add-on Zigbee2MQTT w HA, do tego skonfigurować Add-on Mosquitto broker i w ten sposób zrobić integrację Zigbee z HA. Lista obsługiwanych urządzeń przez Zigbee2MQTT dostępna tutaj: Supported devices. Jest na niej kilka czujników dymu (smoke detector) ale nie jestem wstanie wskaźać ten, który Ty posiadasz, może się okazać, że jest wspierany tylko inaczej jest wykrywany, proponuje spróbować.

Nie używam integracji ZHA (Zigbee Home Automation) więc w tej kwestii nie jestem wstanie pomóc więcej.

@Hantle przeczytaj Czujnik dymu przeciwpożarowy - Tuya Zigbee - HejDom, wg autora bloga wersja z AliExpress działa z Z2M.

4 miesiące temu?
usuń i dodaj ponownie, może w międzyczasie się pojawiła obsługa?

PS Edycja tagów wykopuje stare wątki, jeśli w nich nie było odpowiedzi.