Czujnik gazu co poleciacie?

Używacie czujników gazu. Chciałbym kupić kompatybilny z Conbee II.

Nie używam, ale rzuciły mi się kiedyś w oko takie czujniki Heiman na Zigbee (szukałem wtedy czegoś na z-wave), popatrz na Ali.

Posiadam czujkę dymu :grinning:
Podłączony przez xiaomi hub
2 rok na baterii

ScreenShot_20210215190822

Czujka dymu to nie czujnik gazu.

Jeśli dymu działa to gazu też :grinning:

Shelly w swoje ofercie ma czujniki gazu, Home Assistant How To - get started with Shelly Gas sensor - YouTube

1 Like

Trafiłem dziś na coś takiego:

tylko to pod WiFi. Szkoda że nie zigbee. Pewnie by się integrowało z HA.

Zastanawiam właśnie nad Shelly. Wadą byłoby jakby zasilanie bateryjne ale jest 230v . Kotoś już używa ?

Niestety, żaden z tych czujników w wersji zigbee (np. SNTZ019 czy SNTZ026) nie integruje się z HA przez Z2M. Sprawdziłem na własnej skórze i potwierdzam, że niestety: device unsupported.

[Heiman Zigbee3.0 wycieku gazu czujnik CH4 detektor gazu gaz LPG pracy czujnika z SmartThing,Ziptao,Conbee Zigbee|detector co|gas leakage detectorsgas sensor detector - AliExpress]

Kompatybilny z heimanem, bramą SmartThing, deconzem i asystentem domowym, conbee, zigbee2mqtt i asystentem domowym, Homebridge-Hue, Ziptao, jeedom, KAKU, Trust 2000, Dutch Klikaanklikuit, ICS-2000

Skoda, że to tłumaczenie maszynowe, bo prawdopodobnie asystent domowy to po prostu HA, swoją drogą lista jest trochę z d…y, bo KAKU to skrót od Klikaanklikuit, a Zipato nie nazywa się Ziptao.

Heiman klepie dość standardowe urządzenia Zigbee (no chyba, że w końcu poszli w kooperację z Tuya… bo kojarzę jakieś dziwne ruchy dotyczące sprzedaży w ChRL pod natywnym własnym brandem), wcześniej robili z-wave, więc mają lata praktyki.