Czujnik natężenia światła Xiaomi GZCGQ01LM

Szukałem alternatywy do nodu sun.sun który jako jeden z warunków załączał mi oświetlenie w przedpokoju (czasem w pochmurne dni robiło się ciemno wcześniej niż wskazywał nod sun.sun). Znalazłem na ali czujnik natężenia oświetlenia od xiaomi.
Właśnie do mnie dotarł i mogę Wam go szczerze polecić, bardzo szybko reaguje na zmianę natężenia oświetlenia, pracuje po zigbee (bez problemu połączyłem go przez conbee).
Dla zainteresowanych link poniżej:

3 Likes

Masz może porównanie z czujnikiem ruchu Xiaomi RTCGQ11LM. On tez ma pomiar natężenia światła. Jednak gdy próbowałem go wykorzystać jako alternatywę do sun.sun to nie działało to prawidłowo. Pomiary są bardzo skokowe i przekazywane ze znacznym opóźnieniem. W rezultacie czego pomimo ze w pomieszczeniu jest już całkiem ciemno to światło się nie włącza, lub na odwrót, włącza się mimo że jest już jasno.
Czy w tym GZCGQ01LM działa to płynniej?

Pomiar natężenia oświetlenia w podanym przez Ciebie czujniku działa w chwili wykrycia ruchu wię nie nadaje się do automatyzacji w których chcesz coś wykonać na podstawie zmierzonego natężenia światła.

Dzięki, o tym nie pomyślałem.
Niemniej jednak wydaje się że brak ciągłego pomiaru natężenia światła nie powinien być przeszkodą gdy chcemy wykorzystać ten czujnik do włączania oświetlenia. Teoretycznie powinno to działać tak: czujnik wykrywa ruch > mierzy natężenie światła > jeżeli jest mniejsze niż zakładane to włącza żarówkę, jeżeli nie to nie włącza.
Czy może coś źle rozumuję i ten czujnik tak nie działa?

Czujnik tak działa @Fizyk ale nie o taką funkcję chodzi. Chodzi o funkcję włącznika zmierzchowego. Ruch akceptowalny jako gratis.