Czujnik otwarcia drzwi - błędne raporty

No nie ma. Albo coś skopałeś i trzeba zrobić od nowa. To tylko bieganie aby się sparowało bo masz coś ewidentnie nawalone.
Możesz jeszcze zatrzymać Z2M i zainstalować ZHA aby sprawdzić mapę ( nie mogą pracować równocześnie ) . W ZHA parowanie jest prostsze bo integracja sama wykrywa dużo urządzeń i je dodaje bez biegania do nich.
Jak ZHA zadziała to znak że Z2M do przeinstalowania.

LOL. Dzika opcja.
Zrestartowałem cały Host, wpiąłem na nowo Conbee2 w te samo USB, zatrzymałem i ponownie uruchomiłem usługę i mapka się pojawiła.

Więc wracając do tematu i błędnego raportowania to nad drzwiami mam dwa czujniki (czujnik wyjścia, czujnik wyjścia Xiaomi) jeden aqara a drugi jakiś inny. Obydwa różnie raportują (czasem jeden okazuje zamknięte, drugi otwarte, na jedym widać otwarcie i zamknięcie a na drugim nie widać tego w historii).
Połączenie wygląda tak jak poniżej:

Poczekaj chwilę kilka minut.

odświeżyłem teraz mapę, ale urządzenia które nie były na mapie połączone nadal są nie połączone.
A co sensora otwarcia (czujnik wejścia) to jest podłączony bezpośrednio do koordynatora wiec chyba dobrze.

Na podstawie takich wypowiedzi jestem pewny, że nie wiesz jak działa sieć Zigbee, co powoduje zmiana klucza i kanału Zigbee. Proponuję napierw poczytać dokumentację Zigbee2MQTT, ustawić parametry sieci Zigbee (i ich później już nie zmieniać), usunąć wszystkie urządzenia w Z2M, ponowne sparować wszystkie urządzenia i dopiero wtedy analizować powstałe problemy.

To prawdopodnie urządzenia sparowane na poprzednich parametrach sieci Zigbee (inny klucz i kanal Zigbee), będą nadal widoczne w Z2M.

No tu akurat się stosowałem do podpowiedzi rozwiązania proponowanego przez kolegów co odpisywali.
Urządzenia wszystkie parowałem tylko na tych parametrach gdyż tylko raz to konfigurowałem.

A tak bajdełej - po co Ci dwa czujniki do drzwi ?
Ja używam jednego i HA doskonale “wie” kiedy wchodzę lub wychodzę ( myślałem o dwóch ale to tylko komplikowało sprawę).

Przez to ,że miałem problem z jednym - pokazywał błędnie - zamontowałem drugi inny ,żeby zweryfikować i porównać wskazania.
Docelowo zostanie jeden.

Tak, mam czujnik otwarcia sonoff i podziałał sobie tydzień ok, a później te same akcje. Odkleiłem i przykleiłem “idealnie” jak wskazują strzałki i maksymalnie blisko. Od tej pory już 1msc jest spokój :slight_smile:

Jakiej integracji używasz do sonofa