Czujnik otwarcia drzwi - błędne raporty

Spotkał się ktoś z problemem raportowania przez czujnik otwarcia drzwi?
Często zdarza mi się ,że czujnik nie rejestruje otwarcia i zamknięcia drzwi (czas od otwarcia do zamknięcia ok 2-4sek) lub mimo ,że drzwi zamknięte to pokazuje że są otwarte.
Czujnik i magnes dotykają siebie więc odległość tu raczej nie ma znaczenia.
Czujnik to Aqara.

Co prawda mam sonoffy, ale czasami reakcja na zmianę stanu (otwarcia drzwi, czy skrzynki na listy) wynosi 1-2 minuty. Natomiast testowo machając ręcznie magnesem zmiana jest natychmiastowa.

No to u mnie jak macham to się potrafi gubić i podawać zły stan (magnesy styknietę a aplikacja pokazuje że otwarte - lub na odwrót)
Tak samo jak otworzę i zamknę drzwi to nie widzę tego w raportach.

Może napiszcie jak macie do podłączone do HA (z2m, firmowa bramka, etc.) to może da się zdiagnozować, gdzie jest przyczyna.

Ja mam przez Conbee2

Mam Z2M + Conbee2
Też mi tak świrowały czasem czujniki Aqara.
Zauważyłem, że te problematyczne łączyły się przez LLKZMK11LM
Zmieniłem ten podwójny na pojedynczy SSM-U01 i problem zniknął.
Zauważyłem, że od tego czasu żaden czujnik otwarcia czy to Aqara czy MiJia nie łączy się przez żaden router.
Wszystkie mają bezpośrednie połączenie do koordynatora, mimo że mają sporo bliżej do żarówek czy przekaźników.

A jak to zweryfikować z czym się łącza?

Jeśli masz to postawione na Z2M to masz mapę jak na screenie powyżej.
Jeśli ZHA to ktoś inny musi się wypowiedzieć.

W ZHA też jest dostępna mapa (choć wygląda nieco inaczej).

Próbuję załadować mapę ,żeby zweryfikować połączenia czy nie jest u mnie jak u kolegi wyżej ,ale nie ładuje mi mapy. Mam błąd:

Tak jakby Ci ze stickiem nie gadało…
Polaczenia możesz zweryfikować czyli że urządzenie jest podłączone.


Ustawienia = >Dostępność.
Jak zaznaczysz to w prawym górnym rogu pojawi się czarowny napis RESTART lub ZRESTARTUJ.
Jak usługa Z2M się ponownie uruchomi to dostaniesz info na głównym ekranie :

Nie napisałeś czy masz ZHA czy Z2M.

Mam czujniki Aqary i u mnie łączą się przez żarówkę.

Mam czujniki aqara drzwi i temperatury i ruchu, pomimo że mam 30 routerów to łącza się tylko przez 3-4 do pozostałych się nie łączą.


To co pisze autor to ewidentnie zły zasięg.
Także zobaczcie poniższe wypisane routery:

Mam z2m.
Restart Zrobiłem tak jak napisałeś.
Odczekałem chyba z 10-15min aż urządzenia mi się połączą (pokażą status " w sieci")
A jak klikam ,żeby zobaczyć mapę to mam to samo co wcześniej.
Mapa się nie ładuje i rzuca komunikatami co wcześniej pokazywałem :frowning:

Zmień na chwilę klucz w konfiguracji Z2M i zobacz czy mapa się załaduje na pusto - bez urządzeń.

Również wspomniałem ze łącza się przez rutery, ale nie wszystkie. Masz tylko 2 rodzaje i akurat przez nie się łączą. Czego nie rozumiesz? Napisałem żeby zweryfikować u autora czy jego router współgra z aqara.

Hej,

O ten key chodzi? w snesie wykasować to co poniżej network_key?

Ja rozumiem tylko też pokazałem dla przykładu że Aqary ( w ogóle bateryjne ) nie łączą się bezpośrednio do koordynatora a idą przez routery ( choć u mnie nie zawsze tak było). Nie róbmy OFF-Topa bo to nie jest problemem a brak mapy.

Dodałem w network_key na początku “14” i zmieniłem kanał na 25.
uruchomiłem ponownie dodatek i próbowałem mapę załadować ,ale nadal bez skutku.
a, no i mimo że dodałem w kluczu “14” to urządzeni nadal są widoczne w sieci w z2m.

To zostaje chyba działanie dość radykalne czyli zerowanie Z2M.

Czyli na nowo dodawanie i konfiguracja wszystkich urządzeń?
Słabo, tym bardziej ,że nie mam pewności czy to pomoże i pokaże mapę.
Bo nie wiem gdzie zrobiłem błąd przy dodawaniu i konfiguracji.

Może są jeszcze inne sposoby?