Czujnik otwarcia drzwi/okna Aqara

Mam dwa czujniki otwarcia drzwi od Aqary.
Jeden jest podpięty do HA poprzez Conbee 2 za pośrednictwem deCONZ, natomiast drugi poprzez Sonoff Zigbee 3.0 USB Dong za pośrednictwem ZHA.
Oba działają idealnie. Jedyny problem w obu przypadkach jest taki, że czujniki temperatury odświeżają się co kilka-kilkanaście godzin.
Czy jest taka “uroda” tych czujników ? czy może można to poprawić ?

Pokaz wykres, bo nie wiemy czy to duża amplituda zmian temporary.

Taka wersja MCCGQ11LM jaką miałem w ręce ze 2 lata temu (i pracowała w testowej instalacji, a teraz zalega karton czekając na koniec remontu w miejscu docelowym) wcale nie raportowała temperatury (więc albo coś się zmieniło w Z2M od tego czasu, albo masz inną wersję, jak sądzę z innym firmware, może powinienem je wyciągnąć do powtórnych testów, nie obiecuję - mam sporo wyjazdowej roboty), w tym wypadku nie byłbym zdziwiony “taką urodą”, bo te czujniki są zasilane z dość mało pojemnych ogniw (bodajże CR1632)

Ale nie szukałem długo - ktoś jednak ma wykres temperatury z takiego i nie odbiega za bardzo od twojego:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3805186.html

Jeśli chcesz mieć pomiar temperatury kup czujniki temperatury. Nigdy nie zwracałem uwagi na to co wskazują sensory temperatury czujników otwarcia Z ciekawości sprawdziłem:

temp

temp1

Jak widać odczyt temperatury (wartość) jest z kosmosu.

Jasna sprawa, wynika z tego, że taka jego uroda.
Dzięki Panowie za zainteresowanie.

Tak jak pisze @rafkan, to czujnik temperatury w środku urządzenia a nie czujnik temperatury otoczenia. Po którejś aktualizacji Z2M takie temperatury urządzeń pojawily sie w niektórych czujnikach i gniazdkach Zigbee.

1 polubienie