Czujnik otwarcia drzwi Xiaomi Aqara

Witam

Mam problem :slight_smile: z zaprogramowaniem czujnika otwarcia drzwi Xiaomi Aqara. Pomysł jest taki aby przy otwarciu drzwi dłużej niż minuta przychodziło powiadomienie na dwa telefony.
Oglądam tutoriale itp. ale coraz głupszy z tego wszystkiego jestem … Jest szansa na jakiś tutorial ?

Czy Visual Code nie działa na rasberry z Home Asistant?

Pozdrawiwam

Najprościej wykorzystując nod " Events state". W najnowszej wersji jest możliwość ustawienia czasu.
Tutaj masz film @artur -a na temat tego nodu.
Na chwilę obecną na procesorach arm nie uruchomisz Visual Code.

@KKKKK takie proste sterowanie można już bez problemu wyklikac w GUI HA: Konfiguracja -> Automatyzacje, znak + , następnie nazwa automatyzacji i jej opis, później jak poniżej:

Bardzo pomocny jest widok urządzenia gdzie widać wszytkie encje i wszystko co jest powiązane z tym urządzeniem:

Po naciśnięciu + obok opcji Automatyzacje, HA podpowiada podstawowe automatyzacje jakie możesz utworzyć dla danego urządzenia:

Wystarczy klik i robisz nową automatyzację :slight_smile:.

Na forum Artura bezprzecznie króluje Node-RED, w którym można tworzyć identyczne automatyzacje jak i naprawdę zaawansowane.

Serdeczne dzięki.

Próbuję się tego uczyć niestety topornie mi to idzie :slight_smile:

Wszystko fajnie działa z jednym telefonem, ale jak zrobić aby na drugim telefonie też pokazywały się powiadomienia? Mam dwa identyczne telefony o takiej samej nazwie. Drugi telefon ma przy nazwie dopisek _2 ale dodanie tego w automatyzacji nic nie daje.

Pół dnia z tym walczę …


Wygląda na poprawną konfigurację, sprawdze u siebie i dam znać.

Do analizy takich problemów pomocne jest menu Narzędzia deweloperskieUsługi, tam możesz wywołać notify łącznie z przykładami parametrów. Usługa notify.notify wysyła powiadomienie na wszystkie telefony.

Najnowsza wersja aplikacji mobilnej umożliwia zmianę nazwy telefonu, dokladnie jest opisany przypadek dwóch identycznych modeli telefonów, poczytaj Aplikacja mobilna HA - #20 przez macek

By default the device name is the device model but that is not meaningful to some users, especially if they have more than one device of the same model.

1 Like

czujnik powiadamia głosowo o otwarciu drzwi i po 15 sekundach powiadamia że są nadal otwarte - górny przepływ, dolny powiadamia o zamknięciu. Pytanie jak przerwać górny przepływ gdy drzwi się zamkną przed upływem 15 sekund.

Ja mam to trochę inaczej zrobione, mam powiadomienia na telefon o otwarciu/zamknięciu drzwi. Jeśli chodzi o powiadomienie po 20 sekundach to mam zrobione tak:
flows-6.json (2,0 KB)

dzięki za podpowiedź, node current_state załatwił sprawę

Z ciekawości co to za moda używasz do powiadomień?

alexa do powiadomien

a tu do poleceń głosowych noda alexa home
https://alexa-node-red.bm.hardill.me.uk/devicesalexa_komunikaty_polecenia_node-red.zip (522,3 KB)

Ok, dzięki za informację.