Czujnik otwarcia wi fi

być może chodzi o błahostkę. Czy ktoś może z grupy używa dokładnie tego modelu i ma doświadczenia z tym czujnikiem. Temat jest taki czujnik dodał się przez aplikacje tuya i na telefonie jest widoczny ale w aplikacji tuya na HA niestety nie. macie jakieś pomysły

Integracja Tuya - Home Assistant nie wspiera binary_sensor a tym właśnie jest ten czujnik otwarcia.

tuya_v2

Lista wspieranych urządzeń

Nie posiadam takiego czujnika, więc nie mogę potwierdzić współpracy z HA
Tuya V2 - HA

Od wczoraj jest wersja 1.4.0

Jest jeszcze sposób przez dodanie wirtualnego przełącznika i utworzenie automatyzacji ( jeśli pir wykrył ruch, włączy wirtualny włącznik…)
Dodane:

bardzo dziękuje za odpowiedzi co polecacie w tej materii tak obiektywnie z najmniejszą ilością problemów ??? :wink:

Ale masz na myśli czujniki po wifi czy po zigbee?

raczej po wi fi choć właściwie opiszę co chcę zrobić mam u siebie zigbee na conbee czujniki zigbee w domu działają perfekt natomiast chodzi mi o bramę wjazdową jest oddalona od ostatniego wzmacniacza o jakieś 25 metrów i był moment że to nawet jakoś działało ale mam wrażenie że się sygnał gubi i dlatego temat może po wifi

To poczytaj o Sonoff DW2.
Można je spiąć z HA za pomocą integracji SonoffLAN.

temat przetestowany z apką tuya v2 działa. Czujnik pokazuje stan kontaktronu oraz baterie trochę zawiły temat do ogarnięcia ale najważniejsze zakończony sukcesem wielkie dzięki za podpowiedź :wink:

Jeśli ktoś zdecydowałby się na wybór czujników WiFi Shelly Door/Window proponowanych wyżej przez @angler pojawił się tutorial jak można je zintegrować z HA za pomocą natywnej integracji, MQTT lub ShellyforHASS.
Shelly Door/Window 2 sensor in Home Assistant

1 polubienie