Czujnik ruchu, AQARA wyzwalanie , czas, kontrola jasności

Cześć wszystkim.
Chciałbym zrealizować włączanie oświetlenia schodów przez czujnik ruch (to już mam wszystko ogarnięte) ale realizowane mniej więcej według tego algorytmu.

1 PIR wykrywa ruch —> sprawdza jasność w korytarzu , jeżeli LUX jest >=15 ----> sprawdza czas (tutaj dochodzimy do tego , czego nie wiem jak zrealizować) Chciałbym osiągnąć coś takiego… w godzinach np. 19:00 do 21:00 jasność oświetlenia schodów na 50% (to wiem jak zrealizować) w godzinach 21:00 do 23:00 jasność na np. 25% , w godzinach 23:00 do ,tutaj sprawdzamy jakie jest natężenie światła , jeżeli przekracza zadany próg to nie włącza już , ale jeżeli nie to np na 2% jasności, tak żeby ktokolwiek będzie szedł zaspany widział lekki zarys schodów, a nie dostawał po oczach 100% jasnością LEDÓW.
Resztę mam ogarnięta, potrzebuję jakiejś konstrukcji , która sprawdzi mi godzinę i w zależności która jest ustawi mi odpowiednią jasność,
Nie przegrzebuję nodów które sprawdzają mi czy jest wschód czy zachód bo w tym przypadku już z tego nie korzystam.
Czy da się to ogarnąć w nodzie SWITCH i z niego będzie kilka wyprowadzeń do nodów ustalających jasność LEDÓW …? Odp jest taka, że na pewno się da, tylko ja nie wiem jak.
Proszę i pomoc, jak coś nie jasno opisałem , napiszcie to stworzę algorytm rysunkowy jak ma to dokładnie wyglądać.

Coś sobie wybierzesz :
Kod:
Light.json (8,6 KB)

Jasność zależna od czasu:
Screenshot - 11.06.2021 , 19_21_58

Dzięki za flow.
Problem noda “time range” jest taki, że mogę ustawić tylko dwie zmienne, coś jest w wyznaczonym czasie, lub poza nim, czyli dwa wyjścia,
A ja chcę uzyskać coś takiego , To jest tylko wizualizacja, nie działający FLOW , brakuje w nim całej części tą którą mi pokazałeś. Ja chciałbym zaraz za PIR, a tę resztą wstawić coś takiego, i od tego rozbudować automatykę. Nie wiem jak zrealizować ten nod CZAS

Sam switch jak na twoim rysunku nie może odczytywać czasu bo nie pobiera go z żadnego noda. Aby to działało przed twoim switchem CZAS musi być albo funkcja albo nod odczytujący aktualny czas, wtedy możesz filtrować wyjścia na SW CZAS.
Użyj nodu timerange :
https://flows.nodered.org/node/node-red-contrib-time-range-switch

Dzięki za podpowiedź, w sumie powinienem wstawić dodatkowy kwadrat między SWITCH a wyjściem LUX, i ten kwadracik byłby niewiadomą. Dokładnie o to chodziło co wstawić pomiędzy nimi, aby switch mógł to przefiltrować.