Czujnik ruchu i obecności

CZeść, jaki dostępny obecnie na rynku czujnik ruchu, można zastosować do pomieszczeń, żeby sprawdzał obecność osoby i natychmiast się wyłączał, no powiedzmy po kilku sek. Oraz oczywiście dał się sflashować, albo podpiąć pod HA. Może być Wifi, ZigBee

Zigbee każdy da się podpiąć jeżeli masz koordynator i nie ma sensu go flashować

Większość czujników Zibgee to czujniki ruchu typu PIR a nie czujniki obecności bo jednak jest różnica między czujnikiem ruchu a obecności. Popularne czujniki Xiaomi RTCGQ11LM control via MQTT | zigbee2mqtt.io nie wyłączają się od razu, poczytaj na forum o nich ale można je “przerobić” aby “poprawić” działanie.

Mnie chodzi, żeby np. wyłączał się po jakimś regulowanym okresie czasu, a nie jak Sonoff po minucie, wychodzisz z pomieszczenia i jeszcze minutę się dalej pali niepotrzebnie. Dlatego pytałem o sflashowanie, albo taki w którym można ten timer zmniejszyć do minimum kilku sek. :wink:

W takim razie polecam xiaomi lub aqara. Różnica miedzy nimi polega na tym, że aqara posiada czujnik natężenia oświetlenia. Tutaj masz sposób do zmiany czasu raportowania stanów.

Czy jest już ktoś w posiadaniu tego czujnika obecności TuYa MIR-HE200-TY_fall control via MQTT | Zigbee2MQTT. Właśnie rozważam zakup.