Czujnik ruchu jako wyzwalacz

Dokładnie trzeba usunąć ścieżkę (i sprawdzić czy po przeciwnej stronie druku nie jest zdublowana), na obrazku wszystko co trzeba wykonać

  1. niebieski to linie cięcia miedzi PCB
  2. czerwony CAŁOŚĆ zamalowanej miedzianej ścieżki BEZWZGLĘDNIE MUSI BYĆ USUNIĘTA - nie mogą pozostać żadne “strzępki” (najłatwiej to zrobić lutownicą transformatorową po wykonaniu punktu 1. - wystarczy przylutować grot do ścieżki i ostudzić, by złapał lut, po czym zerwać na siłę, wykorzystując zasadę działania dźwigni :stuck_out_tongue: )
  3. żółta strzałka mostek łączący przekaźnik z N (kawałek izolowanego przewodu z odizolowanymi końcówkami, w ostateczności goły drut, ale wtedy po montażu należałoby zalakierować np. lakierem polistyrenowym), groty wskazują miejsca lutowania.

PS Jeśli nie rozumiesz co robisz to pamiętaj, że to urządzenia jest zasilane bezpośrednio z 230V~ co jest napięciem zagrażającym zdrowiu i życiu, źle wykonana modyfikacja zrzuci bezpieczniki (będzie zwarcie między L, a N).

Wszystko rozumiem więc nic mi nie będzie ale dzięki za troskliwość. Pytanie tylko czy jak usunę cała czerwoną ścieżkę to czy nadal będzie zasilana ta płytka?
/
Trochę się nameczylem ale jak narazie działa. Było więcej roboty ponieważ pod lutem była jeszcze miedziana ścieżka którą było ciężko usunąć. Na zdjęciu efekt pracy.

Całe szczęście, bo zawsze mam obawy, gdy publikuję takie rozwiązania.

Będzie zasilana, przyjrzyj się gdzie jeszcze odchodzi jakaś ścieżka od L - to jest właśnie twoje zadanie by zweryfikować to co narysowałem (nie mając tego sprzętu w ręce, robię to przecież jedynie na podstawie wiedzy i praktyki.)

Mimo dobrej jakości zdjęć ja tego nie jestem w stanie zweryfikować - jedynie mając sprzęt w ręce można stwierdzić poprawność mojego rozwiązania bez schematu ani zdjęcia rentgenowskiego PCB.