Czujnik, światło, przełącznik - problem z konfiguracją przełączniki Tuya

Robię automatyzację mniej więcej taką jak jest na tym filmie Procesy z życia wzięte - Czujnik ruchu, światło i przełącznik - YouTube
Mam przycisk 3 klawiszowy tuya ZB-SW3 (bez N) który jest zamontowany w puszcze na ścianie i lewym klawiszem tego przycisku włączam lub wyłączam światło.
Dodatkowo w pomieszczeniu ustawiłem czujnik ruchu Aqara, który ma wychwytywać ruch po wejściu do pomieszczenia. Pomieszczenie ciemne więc zrezygnowałem ze sprawdzania wschodów lub zachodów słońca.
Dodatkowo mam jeszcze przycisk pojedynczy tuya, który również ma służyć do włączania i wyłączania światła.

Problem w tym że jeżeli połączę noda “lewy_przycisk” z wejściem noda “stan swiatla” to światło cały czas włącza się i wyłącza (miga)
Jeżeli jest on nie połączony to uruchomienie światła przez czujnik powoduje zgaszenie światła po kliknięciu w przycisk na ścianie.

Chętnie tez bym się dowiedział jak przechwycić EventState tak jak jest na filmie. Mi się nie udało -mam CC2531 i dodatek ZeegBee2Mqtt
Screeny z NR
Na screnach jest rozłączone połączenie tych nodów co pisałem wyżej bo światło cały czas by mi migało.






Zainstaluj w node red zigbee2mqtt będziesz mógł odczytywać stany poszczególnych urządzeń.

Ja odczytuje stany po MQTT flows_1.json (3,4 KB)
HA Zigbee2mqtt Edge
INFO: MQTT publish: topic 'zigbee2mqtt/P_Komputer_light/action', payload 'single'

INFO: MQTT publish: topic 'zigbee2mqtt/P_Komputer_light', payload '{"action":"single","linkquality":92}'

INFO: MQTT publish: topic 'zigbee2mqtt/P_Komputer_light', payload '{"action":"","linkquality":92}'

INFO: MQTT publish: topic 'zigbee2mqtt/P_Komputer_light/action', payload 'single'

Dziękuje za podpowiedź.
Przekopiowałem ustawienia z ZeegBee2Mqtt do zaistalowanego dodatku do NR jednak nie wykrywa mi urządzeń.
Próbowałem zmieniać hosta na ‘core-mosquitto’
Nod się świeci na zielono czyli tak jak by był połączony poprawnie.


image

Skorzystaj z wbudowanego do Node Red-a dodatku mqtt-in.
mqttin
Jego konfiguracja zawęża się do podania adresu i danych logowania brokera

@Robert nie jestem pewien, ale u mnie też nie wykrywało na początku urządzeń, więc albo robiłem restart NR albo całej maszyny, tj. wyłączałem HA i uruchamiałem od nowa. Później już były widoczne

restartowałem HA z panelu. Nie pomogło. Spróbuje całkowicie wyłączyć maszynę shudown now.

Niestety to też nie pomogło… Nadal nie mam listy urządzeń.

Tak wiem że to jest. Chciałem skorzystać z gotowego noda, który raczej powinien fajniej działać i prościej.