Czujnik temperatury Xiaomi Aqara - błędne dane

Witam

Posiadam kilka czujników temperatury Aqara. Niestety pokazują temperaturę w zakresie od 18 do 20 stopni. Nagrzanie pokoju powoduje wzrost temperatury max o 1 stopień czyli np 18.5 na 19.5. Jest gdzieś opcja konfiguracji czujników temperatury ?

A one mają jakiś model?

Coś w stylu WSDCGQ11LM (jeśli to te, to zdecydowanie mają rozdzielczość większą od 1°C choć dokładność raczej mniejszą niż 0,1°C)

https://xiaomi-mi.com/sockets-and-sensors/aqara-temperature-and-humidity-sensor/

Na tylnej klapce jest model.

Czujników temperatury się zasadniczo nie konfiguruje - wskazują to co mają wskazać, można za pomocą template wprowadzić korekcję wskazań (jeśli masz czym zmierzyć rzeczywistą temperaturę).

WSDCGQ11LM albo 2016dp6443. reszta jest po chińsku :slight_smile:

Używam dokładnie te same - problem nie występuje w integracji ZHA. Model to WSDCGQ11LM.
Jakiej integracji używasz?

wsadziłem teraz do kieszeni i po chwili pokazało 24 stopnie. Czyli chyba wszystko jest OK. Tylko dziwi mnie że to że jeżeli w pomieszczeniu jest np. 18.5 i uruchomię kaloryfer to po godzinie pokazuje 19.5… a czuć że w pomieszczeniu jest ciepło…

Ludzka skóra ma bardzo czułe sensory :stuck_out_tongue_winking_eye: nawet bardziej niż niejeden człowiek się spodziewa, ale kalibrowane automatycznie do typowej temperatury w której przebywasz.

Ja mam taki problem że wykorzystuje 2 czujniki agara BLE z firmware ATC zgodne BTHome i co jakiś czas pokazuje mi że dane niedostępne - po czym po minucie pokazują się dane. Jest jakieś rozwiązanie w tym temacie ?

Wątek dotyczy czujników Zigbee - WSDCGQ11LM a Ty opisujesz problem z czujnikami BLE, to dwie różne technologie. Proponuję poszukać na forum po modelu czujnika, napewno coś się znajdzie w tym temacie.