Czujnik zalania - Landberg SM01 WS01 WiFi Tuya

Witam
Zakupiłem czujnik zalania wody: Czujnik zalania smart home lanberg wifi 2.4ghz | lanberg.pl
Czujnik jest na 2 baterie AA i łączy się z siecią WiFi. Bez problemu dodałem go do aplikacji SmartLife Tuya.
Chciałem go teraz podpiąć do Home Assistant ale za chiny nie mogę znaleźć IP tego sprzętu. IP jest mi potrzebne do integracji z Home Assistant. Wygląda na to że łączy się on z WiFi tylko wtedy kiedy wysyła sygnał. Skanując moją sieć też nie mogę znaleźć żadnego IP po macadresie urządzenia. Na routerze też nie ma śladu IP. Da się to cudo w ogóle zintegrować z HA? Wchodząc do integracji w HA dodając urządzenie localTuya nie widzę ID sprzętu na liście wykrytych urządzeń. Czyżby wtopa i nie zadziała mi to z HA?

Sprawdź czy to ten sam czujnik z poniższego linku - jeśli tak to wgraj tasmotę:

Jedyny znany mi sposób na obejście problemu pozostawiając przypisane urządzenie do konta Tuya

Za pomocą konta w Tuya IoT Platform, dodaj wirtualny przełącznik.


Zeskanuj kod QR przez SmartLife
W aplikacji SmartLife, utwórz dwie automatyzacje:
Jeśli sensor wykryje zalanie to włącz “włącznik”
Jeśli sensor przestał wykrywać zalanie to wyłącz “włącznik”.

W HA pojawi się wirtualny przełącznik, który możesz użyć do automatyzacji
/
Jak zeskanujesz ten kod QR doda się wirtualne gniazdko do twojego konta SmartLife

ScreenShot_20220522200935

Z jakiej integracji korzystasz w HA dla urządzeń Tuya? Ja mam wszystko zintegrowane poprzez localTuya. Aby widzieć wirtuslny włącznik musialbym go podpiąć chyba przez inną integrację niż localTuya?